Պահանջո՛ւմ ենք՝ Հայաստանից վռնդե՛լ անգլիական շպիոններին․ «Հայոց Արծիվներ»
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ Խաչիկ Ասրյանը գրառում է կատարել, որում, մասնավորապես, ասվում է․
«Այսօր՝ 2021 թվականի մարտի 16-ին, Երևան քաղաքում տեղակայված Անգլիայի դեսպանատան դիմաց «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության ղեկավար կազմը (110 մարդ), կուսակցության առաջնորդ Խաչիկ Ասրյանի գլխավորությամբ, բողոքի ակցիա իրականացրեց՝ ուղղված անգլիական «Հալո Թրաստ» լրտեսական կազմակերպությանը:
«Հայոց Արծիվներ». Պահանջո՛ւմ ենք՝ Հայաստանից վռնդե՛լ անգլիական շպիոններին
Պահանջագիր
Ինչպե՞ս պատահեց, որ 2020 թվականի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր-նոյեմբերյան պատերազմի ժամանակ ադրբեջանական բանակն այդքան հեշտորեն հաղթահարեց հայոց բանակի պաշտպանական բնագծերն, ինչպե՞ս ստացվեց, որ ադրբեջանական հետևակն ու զրահատեխնիկան առանց կորուստների անցան հայոց բանակի կողմից ականապատված տարածքներով և հայտնվեցին մեր բանակի թիկունքում:
Շատերը դավաճաններ ու լրտեսներ են փնտրում հայոց բանակի սպաների ու զինվորների, անգամ քաղաքացիական բնակչության շրջանում: Մինչդեռ ոչ մի զինվոր, սպա և, առավել ևս, քաղաքացիական անձ չի կարող տիրապետել հանրապարփակ նման տեղեկատվության, չի կարող ունենալ ամբողջ սահմանի պաշտպանական բնագծերի և ականապատված տարածքների ճշգրիտ քարտեզներն ու սխեմաները:
Պարզվում է՝ ռազմական գաղտնիք հանդիսացող տեղեկատվությունը (Արցախում առկա ականապատված տարածքների քարտեզները) Թուրքիայի և Ադրբեջանի գաղտնի ծառայություններին է տրամադրել անգլիական «Հալո Թրաստ», այսպես կոչված, հումանիտար-մարդասիրական առաքելություն իրականացնող ընկերությունը, որն արդեն տաս տարուց ավել դավադիր գործունեություն է իրականացնում Հայաստանում և Արցախում:
Անգլիական «Հալո Թրաստ» կազմակերպության պաշտոնական առաքելությունն ականազերծումն է՝ քաղաքացիական բնակչության՝ պատերազմից մնացած ականների ու չպայթած արկերի զոհ չդառնալն ապահովելը: Մինչդեռ պարզվեց, որ «Հալո Թրաստ» անվանումով կազմակերպության գործունեության ամբողջ նպատակը եղել է հայոց բանակի կողմից ստեղծված պաշտպանական բնագծերի, ականապատված դաշտերի և տարածքների ճշգրիտ քարտեզների կազմումը և դրանք Թուրքիային ու Ադրբեջանին փոխանցելը:
Արդեն իսկ կարող ենք արձանագրել, որ «մարդասիրական» առաքելություն իրականացնող «Հալո Թրաստ» կազմակերպության ամբողջ գործունեությունն ուղղված է եղել հազարավոր Հայ զինվորների սպանությանը, հազարավոր Հայ զինվորներին հաշմանդամ դարձնելուն, խաղաղ բնակչության, այդ թվում՝ երեխաների, կանանց ու ծերերի մահվանը, տասնյակ հազարավոր մարդկանց փախստական դարձնելուն:
Անգլիական «Հալո Թրաստ»-ը ոչ թե մարդասիրական, այլ մարդասպանական կազմակերպություն է և վե՛րջ:
Արդեն կասկածից վեր է, որ լրտեսական այդ կազմակերպությունը Հայաստանում բացառապես սպասարկել և սպասարկում է թուրք-ադրբեջանա-անգլիական շահերը:
Ամենավտանգավորն այն է, որ լրտեսական այս կազմակերպությունը ներկայումս էլ շարունակում է իր հակահայ և հակապետական գործունեությունը Հայաստանում:
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը պահանջում է Հայաստանի կառավարությունից՝ մեր Հայրենիքից վռնդել հետախուզական և լրտեսական գործունեություն իրականացնող անգլիական «Հալո Թրաստ» կազմակերպությանը և այլևս ոչ մի առնչություն չունենալ վերջինիս հետ:
Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատնից պահանջում ենք, որ իրենց պետությունը դադարեցնի Հայաստանի և Հայ ազգի դեմ արդեն հարյուրամյակից ավել շարունակվող հակահայ քաղաքականությունը: Այդ հակահայ քաղաքականության ամենաթարմ դրսևորումն էր 2020 թվականի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր-նոյեմբերյան արցախյան պատերազմի օրերին ՄԱԿ-ի Անվտանգության Խորհրդում Մեծ Բրիտանիայի կիրառած վետոն, որով արգելափակվեց պատերազմը կանգնեցնելուն և հազարավոր մարդկային կորուստներից խուսափելուն ուղղված բանաձևի ընդունումը:
Ա՛նգլիա, հանուն փողի և շահի իրականացվող ձեր քաղաքականությունը չարիք է դարձել ոչ միայն Հայ ժողովրդի, այլ նաև համայն մարդկության համար:

«Армянские Орлы»: Требуем изгнания английских шпионов из Армении
Сегодня, 16 марта 2021 года, перед посольством Великобритании в Ереване руководство партии «Армянские Орлы. Единая Армения» (110 человек) во главе с лидером партии Хачиком Асряном провело акцию протеста против британской шпионской организации «Halo Trust».
Требование
Как случилось, что во время войны сентября-октября-ноября 2020 года азербайджанская армия так легко преодолела оборонительные рубежи армянской армии? Как случилось, что азербайджанская армия и бронетехника без потерь прошли через минные поля и оказались позади армянской армии?
Многие ищут предателей и шпионов среди офицеров и солдат армянской армии, даже среди гражданского населения. При этом ни один солдат, офицер или, тем более, гражданское лицо не может обладать такой исчерпывающей информацией, не может иметь точные карты и схемы всех районов пограничной обороны, минных полей.
Оказывается, информация, составляющая военную тайну (карты заминированных районов Арцаха), была предоставлена спецслужбам Турции и Азербайджана британской компанией «Halo Trust», выполняющей так называемую гуманитарную миссию, которая более десяти лет ведет заговорщическую деятельность в Армении и Арцахе.
Официальная миссия британской организации «Halo Trust » - разминирование, обеспечение гарантий гражданского населения не стать жертвой военных мин и неразорвавшихся боеприпасов. Между тем выяснилось, что вся цель организации под названием «Halo Trust» заключалась в составлении точных карт оборонительных линий, минных полей, территорий, созданных армянской армией, для передачи их Турции и Азербайджану.
Уже сейчас можно констатировать, что вся деятельность организации «Halo Trust», выполняющей «гуманитарную» миссию, была направлена на уничтожение тысяч армянских солдат, выведение из строя тысяч армянских солдат, убийство мирных жителей, в том числе детей, женщин и стариков, сформирование десятков тысяч беженцев.
Английская организация «Halo Trust» не гуманитарная, а смертоносная организация и все!
Нет сомнений в том, что эта шпионская организация служила и служит исключительно турецко-азербайджано-британским интересам в Армении.
Самое опасное то, что эта шпионская организация до сих пор продолжает свою антиармянскую, антигосударственную деятельность в Армении.
Партия «Армянские Орлы. «Единая Армения» требует от правительства Армении изгнать с Родины британскую организацию «Halo Trust», осуществляющую шпионскую деятельность, и впредь не иметь к ней никакого отношения.
Мы требуем от посольства Великобритании в Армении, чтобы их государство прекратило свою антиармянскую политику в отношении Армении, армянского народа, которая продолжается уже более века. Самым свежим проявлением этой антиармянской политики стало вето Великобритании в Совете Безопасности ООН во время войны в Арцахе в сентябре-октябре-ноябре 2020 года, которое заблокировало принятие резолюции о прекращении войны и предотвращении тысяч жертв.
Англия, ваша политика ради денег и наживы стала злом не только для народа Армении, но и для всего человечества.