Ռաիսին հայտարարել է, որ Իրանին վախեցնելու ցանկացած փորձ կոշտ պատասխան կստանա
Իրանը կոշտ պատասխան կտա, եթե նրան վախեցնելու փորձ արվի։ Այս մասին հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության նախագահ Էբրահիմ Ռաիսին՝ ելույթ ունենալով Մինաբ քաղաքում (Հորմոզգանի նահանգ):
«Նախկինում, երբ այլ երկրներ ցանկանում էին խոսել Իսլամական Հանրապետության հետ, նրանք սպառնացող արտահայտություններ էին օգտագործում և վախեցնում պատերազմի սցենարով: Այժմ նման խոսքեր այլեւս չեն հնչում, ընդհակառակը, բոլորը պնդում են, որ մտադիր չեն հակամարտության մեջ մտնել Իրանի հետ»,- ասել է նա, հաղորդում է IRNA գործակալությունը։
Նա նշել է, որ Իրանը բազմիցս հայտարարել է, որ չի ցանկանում որեւէ պատերազմ սկսել, բայց եթե ինչ-որ մեկը ցանկանա սպառնալ, Իսլամական Հանրապետությունը կոշտ պատասխան կտա։

Раиси заявил о жестком ответе на любые попытки запугать Иран
Иран даст жесткий ответ в случае попыток запугать его. Об этом заявил президент исламской республики Эбрахим Раиси, выступая в городе Минаб (провинция Хормозган).
«В прошлом, когда другие страны хотели говорить с исламской республикой, они использовали язык угроз и пугали военным сценарием. Сейчас уже такие слова не звучат, наоборот, все утверждают, что у них нет намерений вступать в конфликт с Ираном», заявил он, передает агентство IRNA.
Он отметил, что Иран неоднократно заявлял, что не хочет начинать никакой войны, но если кто-то захочет угрожать, то исламская республика даст жесткий ответ.