Ալիևը վերլուծական սխալ է գործել, հոգեկան խանգարում է ունեցել. իրանցի պատգամավորը Բաքվին և Անկարային զգուշացնում է
Մենք զգուշացնում ենք Ադրբեջանին, Թուրքիային և ցանկացած այլ երկրի, եթե նրանք ցանկանում են սպառնալ Իրանի շահերին, Իսլամական Հանրապետությունը, հուժկու հարված կհասցնի" ։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի խորհրդարանի ազգային անվտանգության եւ արտաքին քաղաքականության կոմիտեի անդամ Մոջթաբա Զոնուրը, հաղորդում է Farsnews-ը։
Նրա խոսքով, Իլհամ Ալիեւը վերլուծական սխալ է գործել, նա հոգեկան խանգարում է ունեցել, Նա կարծում է, որ համագործակցելով Թուրքիայի եւ Սիոնիստական ռեժիմի հետ, կկարողանա վերացնել Իրանի սահմանը Հայաստանի հետ, դեպի Եվրոպա տանող ճանապարհներից մեկը:
Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի պաշտոնատար անձինք պետք է հավաքվեն մտքերով եւ վերադառնան տարածաշրջանի երկրների շահերն ապահովող ուղի։

Алиев совершил аналитическую ошибку, у него было психическое расстройство: иранский депутат предупреждает Баку и Анкару
«Мы предупреждаем Азербайджан, Турцию и любую другую страну, если они хотят угрожать интересам Ирана, Исламская Республика, нанесет мощный удар». Об этом заявил член комитета национальной безопасности и внешней политики парламента ИРИ Моджтаба Зоннур, сообщает Farsnews.
По его словам, Ильхам Алиев совершил аналитическую ошибку, у него было психическое расстройство, он думал, что, сотрудничая с Турцией и сионистским режимом, сможет ликвидировать границу Ирана с Арменией, одну из дорог в Европу.
Он подчеркнул, что официальные лица Азербайджана и Турции должны собраться с мыслями и вернуться на путь, обеспечивающий интересы стран региона.