Արցախում և Հայաստանում շարունակվում են ռազմավարական զորավարժությունները
Համաձայն ռազմավարական զորավարժության ղեկավարության կողմից իջեցված համապատասխան ներմուծականների՝ սեպտեմբերի 28-ին և 29-ին ՊԲ-ի ստորաբաժանումները իրականացրել են զորաշարժեր ու վերախմբավորումներ, ծավալվել պայմանական մարտական իրադրության փոփոխություններով պայմանավորված նոր բնագծերում և անցել հետագա խնդիրների կատարմանը:
Նույն ժամանակահատվածում հյուսիսային ուղղությամբ գործող միավորման ենթակա մի շարք ստորաբաժանումներ, գիշերային ու ցերեկային ժամերին, ներգրավվել են մարտական հրաձգությամբ ուղեկցվող վաշտային-մարտավարական զորավարժություններում, որոնց ընթացքում, իրականին առավելագույնս մոտ պայմաններում, խաղարկվել են տվյալ ստորաբաժանումների մարտական խնդիրներին համահունչ պաշտպանողական ու հակահարձակողական բնույթի մարտական դրվագներ:
Իրականացված միջոցառումների ընթացքում, որը վերահսկել են հանրապետության զինված ուժերի բարձրաստիճան հրամկազմի ներկայացուցիրները, անձնակազմը ցուցաբերել է մարտական ու հոգեբանական պատրաստության բարձր մակարդակ և գերազանց կատարել առաջադրված խնդիրները:

В Армении и Арцахе продолжаются военно-стратегические учения
В рамках стратегических учений, проходящих в эти дни в Армении и Арцахе, 28 и 29 сентября подразделения Армии обороны осуществили военные маневры и перегруппировки, развернулись на новых рубежах, обусловленных изменениями условной боевой ситуации, и приступили к выполнению дальнейших задач.
В тот же период ряд подразделений, подведомственных объединению, действующих в северном направлении, в ночные и дневные часы были вовлечены в ротно-тактические учения, сопровождаемые боевыми стрельбами, в ходе которых, в максимально приближенных к реальным условиям, были разыграны боевые эпизоды оборонительного и контрнаступательного характера, созвучные боевым задачам данных подразделений.
В ходе проведенных мероприятий, которые контролировали представители высшего командного состава Вооруженных Сил Республики, личный состав продемонстрировал высокий уровень боевой и психологической подготовки и отлично выполнил поставленные задачи.