Մենք արեցինք առավելագույնը, որ ՔՊ-ն Երևանում իշխանազրկվի. «Ապրելու երկիր»
Այլևս փաստ է այն, ինչի մասին խոսում ենք արդեն երկու տարի՝ Հայաստանում հնարավոր է ընտրություններով իշխանափոխություն իրականացնել: Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը, որը Երեւանի ընտրություններում չհաղթահարեց 4 տոկոսի շեմը եւ չի լինի նոր ավագանիում:
Հայտարարությունում ասվում է. «Սիրելի երևանցիներ,
Շնորհակալ ենք մեզ ձայն տված քաղաքացիներին վստահության համար։
Ցավոք, մեզ չհաջողվեց ճիշտ մարտավարությամբ արժանանալ ավելի շատ թվով երևանցիների վստահությանը, ինչը արձանագրվեց նաև բացառիկ ցածր մասնակցությամբ, երբ քաղաքացիների զգալի մասը վստահություն չունի քաղաքական գործընթացների նկատմամբ։
Սա, թերևս, ամենամտահոգիչն է այսօր։
Մենք շարունակելու ենք հավատարիմ մնալ առանց ատելության խոսքի, ստի ու կեղծիքի քաղաքական մշակույթի ձևավորման մեր սկզբունքին՝ խոսելով մեզանից, մեր ծրագրերից։ Այս մարտավարությամբ, սակայն, հաջողության հասնելու համար Հայաստանում բավական երկար ու բարդ քաղաքական ճանապարհ է անհրաժեշտ։
Միևնույն ժամանակ, այլևս փաստ է այն, ինչի մասին խոսում ենք արդեն երկու տարի՝ Հայաստանում հնարավոր է ընտրություններով իշխանափոխություն իրականացնել։ Մենք արեցինք առավելագույնը, որ ՔՊ-ն Երևանում իշխանազրկվի։
Ակնհայտ է, որ ընտրություններին մասնակցող երևանցիների մեծամասնությունը մերժել է ՔՊ-ի կողմից Երեւանի կառավարման գաղափարը։ Սա հնարավորություն կտա երկրում ընտրությունների միջոցով իրականացնել ամբողջական իշխանափոխություն։
Հուսով ենք՝ քաղաքական ուժերը կգնան բացառապես այս ճանապարհով՝ պայքարելով ժողովրդի վստահության քվեի համար։
«Ապրելու երկիր» կուսակցությունը շարունակում է իր քաղաքական պայքարը՝ հանուն ուժեղ և ինքնիշխան Հայաստանի, ազատ և ապահով Արցախի»:

«Страна для жизни»: Мы сделали все возможное, чтобы отстранить ГД от власти в Ереване
То, о чем мы говорим уже два года, теперь является фактом: сменить власть в Армении можно путем выборов. Об этом заявила партия «Страна для жизни», которая не преодолела на ереванских выборах 4-процентный барьер и не войдет в новый Совет старейшин.
« Дорогие ереванцы,
Мы благодарим граждан, проголосовавших за нас, за доверие.
К сожалению, правильной тактикой нам не удалось завоевать доверие большего числа ереванцев, что также зафиксировано исключительно низкой явкой, когда у большинства граждан нет доверия к политическим процессам.
Это, пожалуй, самое тревожное на сегодняшний день.
Мы продолжим придерживаться нашего принципа формирования политической культуры без разжигания ненависти, лжи и фальши, говоря от себя и о своих планах. Однако, чтобы добиться успеха с помощью этой тактики, в Армении необходим долгий и сложный политический путь.
В то же время то, о чем мы говорим уже два года, уже факт: сменить власть в Армении можно путем выборов. Мы сделали все возможное, чтобы отстранить ГД («Гражданский договор» - ред.) от власти в Ереване.
Очевидно, что большинство ереванцев, участвовавших в выборах, отвергли идею управления Ереваном ГД. Это позволит осуществить полную смену власти в стране путем выборов.
Надеемся, что политические силы пойдут исключительно по этому пути, борясь за вотум доверия народа.
Партия «Страна для жизни» продолжает политическую борьбу во имя сильной и суверенной Армении, свободного и безопасного Арцаха», - говорится в заявлении партии.