Հայաստանն ու ՌԴ-ն դժվար ժամանակներ են ապրում. Գոռ Ծառուկյան
Չենք կարող չընդունել, որ Հայաստանն ու Ռուսաստանը հիմա դժվար ժամանակներ են ապրում։ Սա օբյեկտիվորեն չէր կարող չանդրադառնալ երկկողմ հարաբերությունների վրա։ Այս մասին սեպտեմբերի 8-ին հայ-ռուսական մեդիա համաժողովի ժամանակ հայտարարեց «Հասարակայնության հետ կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գոռ Ծառուկյանը։
Նրա խոսքով, լրատվամիջոցներին ու փորձագիտական ​​հանրությանը վերապահված է ուսումնասիրելու, արտացոլելու և առաջացող խնդիրների լուծումներ գտնելու կարևոր առաքելություն։
Ծառուկյանը վստահ է, որ բարձրաստիճան մասնագետների գնահատականներն ու մեկնաբանությունները կնպաստեն բազմաթիվ հարցերի ուսումնասիրությանը և թույլ կտան ավելի լավ ճանաչել միմյանց։
Նա ասաց, որ քննարկումների արդյունքում ռուս գործընկերների հետ համագործակցության մասին հայտարարություն կստորագրվի, ինչը եւս մեկ կարեւոր քայլ կլինի երկու երկրների լրատվամիջոցների միջեւ համագործակցության խորացման համար։
«Լրատվամիջոցների համագործակցությունը նույնքան կարևոր է, որքան մեր երկրների միջև քաղաքական և տնտեսական հարաբերությունները։ Հենց այս կապերի խորացմանն է ուղղված մեր միջոցառումը»,- նշեց ՊՈԱԿ-ի տնօրենը։

«Центр общественных связей и информации»: Армения и РФ переживают непростые времена
Мы не можем не признать, что Армения и Россия сейчас переживают непростые времена. Это объективно не могло не отразиться также на двусторонних отношениях. Об этом во время армяно-российского медиафорума 8 сентября заявил директор ГНКО «Центр общественных связей и информации» Гор Царукян.
По его словам, на медиа и экспертное сообщество возложена важная миссия по исследованию, отражению и поиску решений возникших проблем.
Царукян уверен, что оценки и комментарии высокопоставленных профессионалов поспособствуют изучению многих вопросов, позволят лучше узнать друг друга.
Он сообщил, что по итогам обсуждений будет подписано заявление о сотрудничестве с российскими партнерами, которое станет еще одним важным шагом по углублению сотрудничества между СМИ двух стран.
«Сотрудничество в сфере СМИ так же важно, как и политические и экономические отношения между нашими странами. Именно на углубление этих связей и нацелено наше мероприятие», – отметил директор ГНКО.