Այսօր Փաշինյանի հետ զրույցում մտահոգություն հայտնեցի Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության անվտանգության վերաբերյալ. Բլինքեն
Այսօր ես զրուցեցի Հայաստանի վարչապետ Փաշինյանի հետ՝ հայտնելու մեր մտահոգությունները Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության իրավունքների և անվտանգության պաշտպանության վերաբերյալ։ Այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում գրել է ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը։
«Միացյալ Նահանգները կշարունակի իր անսասան աջակցությունը Հայաստանին, նրա ինքնիշխանությանը և տարածքային ամբողջականությանը»,- նշել է նա։

Блинкен: Сегодня в беседе с Пашиняном я выразил озабоченность по поводу безопасности населения Нагорного Карабаха
Сегодня я побеседовал с премьер-министром Армении Пашиняном, чтобы выразить нашу озабоченность по поводу защиты прав и безопасности населения Нагорного Карабаха. Об этом в своем микроблоге в Х написал госсекретарь США Энтони Блинкен.
«Соединенные Штаты продолжат свою неизменную поддержку Армении, ее суверенитета и территориальной целостности», - отметил он.