Սերգեյ Լավրովը` Շոյգուի առողջության վատթարացման լուրերի մասին
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը սերբական լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում կեղծ է անվանել պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի առողջության վատթարացման մասին լուրերը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ես չեմ ուզում մեկնաբանել անհեթեթությունը, քանի որ դա հենց հիմարություն է, որը տարածում են ուկրաինական հատուկ ծառայությունները և արտերկրում գտնվող մեր ռուս նեոլիբերալները։ Այս ամենը բացահայտ սուտ է: Բոլորը ողջ են և առողջ», - ասել է նախարարը՝ պատասխանելով Շոյգուի առողջական վիճակի իբր վատթարացման մասին հաղորդագրություններին:
Նա հավելել է, որ նախագահի վարչակազմը և երկրի կառավարությունն աշխատում են՝ ելնելով Ռուսաստանի շահերից և իրենց պաշտոնական պարտականություններից։

Лавров ответил на сообщения об ухудшении здоровья Шойгу
Глава МИД РФ Сергей Лавров назвал ложью сообщения об ухудшении здоровья главы Минобороны Сергея Шойгу, сообщает ТАСС.
"Не хочу комментировать бредятину, потому что это именно бредятина, которую распространяют спецслужбы Украины и наши неолибералы российские, находящиеся сейчас за границей. Это все откровенная ложь. Все живы-здоровы", – сказал министр.
По его словам, администрация президента и правительство России работают, исходя из интересов страны и своих должностных обязанностей.
Ранее пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков объяснил отсутствие министра обороны РФ Сергея Шойгу на публике вовлеченностью в командование спецоперацией на Украине.