Նիկոլ Փաշինյանն ու ԱՀԿ գլխավոր տնօրենը քննարկել են համագործակցության հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհանոմ Հեբրեյեսուսի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Վարչապետը ներկայացրել է կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված իրավիճակը Հայաստանում և դրա դեմ պայքարի ուղղությամբ կառավարության կողմից ձեռնարկվող քայլերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համավարակով պայմանավորված գլոբալ իրավիճակի շուրջ:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ստեղծված իրավիճակում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գործունեությունը: Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ կառավարության և ԱՀԿ-ի միջև համագործակցության հարցերը և անդրադարձել դրանց ընդլայնման հեռանկարներին:

Никол Пашинян и гендиректор ВОЗ обсудили вопросы сотрудничества
Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с генеральным директором Всемирной Организации Здравоохранения Тедросом Адханом Хебреесусом по инициативе последнего.
Премьер-министр представил ситуацию с эпидемией коронавируса в Армении и предпринимаемые правительством шаги по борьбе с ней.
Собеседники обменялись мнениями вокруг глобальной ситуации, обусловленной пандемией.
Премьер-министр Никол Пашинян отметил важность деятельности Всемирной организации здравоохранения в сложившейся ситуации. Cтороны обсудили также вопросы сотрудничества между правительством Армении и ВОЗ и коснулись перспектив их расширения.