Հայկական «FLYONE ARMENIA» ընկերությունը ստացել է օդանավ շահագործողի վկայական
2021 թվականի հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն FLYONE ARMENIA-ին տրամադրել է օդանավ շահագործողի վկայական։ FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը դարձել է ազգային օպերատոր և շուտով պատրաստ կլինի սկսել առաջին թռիչքները։ Վկայականի տրամադրումը հնարավորություն է տալիս FLYONE ARMENIA-ին անել առավելագույնը, որ մոտ ապագայում մեր քաղաքացիները կարողանան մեկնել Եվրոպա և Ասիա` մատչելի գներով և առավելագույն անվտանգության պայմաններում։
Այս պահի դրությամբ՝ FLYONE ARMENIA ընկերությունը ավելի քան 60 մլն եվրո է ներդրել հայկական շուկայում՝ ինչը նպաստում է երկրի տնտեսության աճին։ Ընկերությունը նաև նախատեսում է ստեղծել աշխատատեղեր` ավելի քան 135 աշխատակցից բաղկացած թիմ, ​​միջինից բարձր աշխատավարձով։ Եվ սա միայն մեկնարկի սկզբնական փուլում. ապագայում կաճի և՛ աշխատակիցների և՛ ինքնաթիռների թիվը։
Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 ընտանիքի ինքնաթիռներից։ Դրանք նախատեսված են 180 նստատեղի համար և համապատասխանում են Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին: Նաև` համաճարակի պայմաններում, ինքնաթիռները հագեցված են HEPA օդային զտիչներով, որոնք ոչնչացնում են վիրուսների և բակտերիաների 99,97%-ը:
Երևանի օդանավակայանից ընկերությունը թռիչքներ կիրականացնի Մոսկվա, Թեհրան, Լիոն, Քութայիսի, Դամասկոս, Կրասնոդար, Փարիզ, Ստամբուլ և Թել Ավիվ ուղղություններով:
«Այս պահին մենք գտնվում ենք վաճառքների մեկնարկի փուլում և ակտիվորեն պատրաստվում ենք FLYONE ARMENIA-ի առաջին թռիչքների մեկնարկին։ Մենք անհամբեր սպասում ենք ուղևորներին մեր օդանավերում »,- հայտարարել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Միրչա Մալեկան:
FLYONE ARMENIA ընկերությունը շուտով կսկսի տոմսերի վաճառքն ամենապահանջված ուղղություններով` անհավանական ցածր գներով և առաջիկայում խոստանում է բազմաթիվ անակնկալներ:
Չվացուցակների և ուղղությունների մասին ավելի մանրամասն տեղեկությունները կարող եք գտնել www.flyone.am կայքում կամ Google Play-ում, կամ App Store-ում` հասանելի բջջային հավելվածի միջոցով։
FLYONE ARMENIA-ի մասին
FLYONE Armenia-ն (www.flyone.am) հիմնադրվել է 2021 թվականին։ Այն առաջարկում է մատչելի թռիչքներ մի շարք ուղղություններով, ինչպիսիք են` Մոսկվան, Թեհրանը, Լիոնը, Փարիզը, Քութայիսին, Դամասկոսը, Կրասնոդարը, Ստամբուլը և Թել Ավիվը:
FLYONE - ը (www.flyone.eu) գործարկվել է 2016 թ․Մոլդովայի Հանրապետությունում և այժմ ավիացիոն շուկայի առաջատարներից մեկն է: FLYONE-ը ստացել է IOSA սերտիֆիկացում, որը գործառնական կառավարման անվտանգության բարձրագույն չափանիշ է, ինչպես նաև 2018, 2019 և 2020 թվականներին FLYONE- ը բազմիցս ընդգրկվել է EMEA կատեգորիայում (Եվրոպա, Մերձավոր Արևելք և Աֆրիկա)՝ «Ամենաճշտապահ ընկերությունների» TOP-10-ում:
Նշենք, որ «Ֆլայուան Արմենիայի», ինչպես գրել է «Հետք»-ը, ԱԺ պատգամավոր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի ընտանիքի եւ մոլդովական «Fly One» ավիաընկերության համատեղ բիզնեսն է: ՍՊԸ-ի ավելի քան 50 %-ը, ինչպես պահանջում է «Ավիացիայի մասին» օրենքը, պատկանում է ՀՀ քաղաքացիների, սակայն Սուքիասյաններն անվանապես ներկայացված չեն ընկերությունում: Հայկական կողմին պատկանող 54 %-ը գրանցված է երեւանցիներ Արմեն Սիրունյանի (24,5 %), Հակոբ Ալեքսանյանի (24,5 %) եւ Լարիսայի Սահակովայի (5 %) անուններով:

FLYONE Armenia получила Сертификат эксплуатанта
27 Октября 2021, CAA ARMENIA выдала Сертификат эксплуатанта компании FLYONE ARMENIA. Авиакомпания FLYONE ARMENIA стала национальным оператором и готова вскоре начать запуск первых рейсов. Выдача сертификата позволяет FLYONE ARMENIA сделать все возможное, чтобы в ближайшем будущем наши граждане могли путешествовать по Европе, Азии по доступным ценам и с максимальной безопасностью.
На данный момент компания FLYONE ARMENIA инвестировала в армянский рынок более 60 миллионов евро, что способствует росту экономики страны. Также компания планирует открыть новые рабочие места и создать команду из более 135 сотрудников, заработная плата которых будет выше, чем в среднем по стране. И это только на начальной стадии запуска, в дальнейшем будет расти как число сотрудников, так и количество бортов.
Флот авиакомпании состоит из самолетов Семейства Airbus A320. Они рассчитаны на 180 мест и соответствуют всем стандартам Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) и EASA Security. Также в условиях пандемии самолеты оснащены воздушными фильтрами HEPA, которые уничтожают 99,97% вирусов и бактерий.
Ереванский аэропорт - это точка, из которой мы будем выполнять рейсы в: Москву, Тегеран, Лион, Тбилиси, Кутаиси, Краснодар, Париж, Стамбул и Тель-Авив.
Следите за новостями, скоро FLYONE ARMENIA начнет продажу билетов на самые востребованные направления по невероятно низким ценам.
Генеральный директор компаний Мирча МАЛЕКА заявил: «В данный момент мы находимся на этапе старта  продаж и активно готовимся к запуску первых рейсов FLYONE Armenia. Мы с нетерпением ждем  пассажиров на борту наших самолетов !"
В дальнейшем Вас ожидают множество сюрпризов!
Более подробную информацию о расписании и направлениях вы можете найти на сайте www.flyone.am или через мобильное приложение, доступное в Google Play или App Store.
FLYONE Armenia (www.flyone.am) будет запущена в 2021 году. Она предлагает доступные рейсы по нескольким направлениям, таким как: Москву, Тегеран, Лион, Тбилиси, Кутаиси, Краснодар, Париж, Стамбул и Тель-Авив.
FLYONE (www.flyone.eu) был запущен в 2016 году на рынок Республики Молдова и на данный момент является одним из лидеров авиационного рынка. FLYONE получила сертификат IOSA, высший стандарт безопасности в операционном менеджменте, а также неоднократно входила в ТОП-10 «Самых пунктуальных компаний» в 2018, 2019 и 2020 годах в категории EMEA (Европа, Ближний Восток и Африка).
Отметим, что «Флайуан Армения», как пишет Hetq. Am, является совместным бизнесом семьи депутата НС, предпринимателя Хачатура Сукиасяна и молдавской авиакомпании «Fly One». Более 50% акций ООО, как того требует закон РА «Об авиации», принадлежит гражданам Армении, однако Сукиасяны формально не представлены в компании. Из 54% акций компании, принадлежащих армянской стороне, по 24,5% записаны на имена жителей Еревана Армена Сируняна и Акопа Алексаняна и 5% акций приходится на долю Ларисы Сааковой.