Հայաստանի հետ հարաբերությունները Թուրքիայի համար առաջնահերթություն չեն. Վոլքան Բոզքըր
Հայաստանի հետ հարաբերությունները Թուրքիայի համար առաջնահերթություն չեն։ Այս մասին АПА-ին ասել է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 75-րդ նստաշրջանի նախագահ Վոլքան Բոզքըրը, որը մասնակցում է Բաքվի 11-րդ գլոբալ ֆորումին։
«Հայաստանի հետ հարաբերությունները Թուրքիայի համար առաջնահերթություն չեն։ Եթե ​​Ադրբեջանը համաձայնության գա Հայաստանի հետ, մենք կկարողանանք հետևել այս գործընթացին։ Հայաստանի հետ մեր բոլոր քննարկումներում Ադրբեջանի հետ միշտ նախնական խորհրդակցություններ են լինում։ Ուստի մեր հանդիպումն ու երկխոսությունը տեղի է ունենում Ադրբեջանին իրազեկելու շրջանակներում»,- ասել է Վոլքան Բոզքըրը։

Волкан Бозкыр: Отношения с Арменией не являются приоритетом для Турции
Отношения с Арменией не являются приоритетом для Турции. Об этом АПА сказал президент 75-й сессии Генассамблеи ООН Волкан Бозкыр, участвующий в 11-м Бакинском глобальном форуме.
«Отношения с Арменией не являются приоритетом для Турции. Если Азербайджан достигнет соглашения с Арменией, мы сможем наблюдать за этим процессом. Во всех наших обсуждениях с Арменией всегда проводятся предварительные консультации с Азербайджаном. Поэтому наша встреча и диалог происходят в рамках информирования Азербайджана», - заявил Волкан Бозкыр.