Արարատ Միրզոյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Իրանի դեսպանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 8-ին ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջջադին, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետությունում:
Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ իր առաքելության ընթացքում Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած զգալի ներդրման համար՝ հաջողություններ մաղթելով իր հետագա գործունեության մեջ:
Սեյեդ Քազեմ Սաջջադին շնորհակալություն է հայտնել Արարատ Միրզոյանին՝ արդյունավետ համագործակցության համար՝ նշելով, որ իր հետագա գործունեության ընթացքում եւս կփորձի նպաստել Հայաստանի եւ Իրանի հարաբերությունների զարգացմանը:

Арарат Мирзоян попрощался с послом Ирана в РА
8 октября Председатель НС РА Арарат Мирзоян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Исламской Республики Иран в РА Сейеда Казема Саджада, который завершает свою дипломатическую миссию в Республике Армения.
Арарат Мирзоян выразил благодарность послу за значительный вклад в развитие отношений между Арменией и Ираном в ходе его миссии, пожелав успехов в его дальнейшей деятельности.
Сейед Казем Саджади выразил благодарность Арарату Мирзояну за эффективное сотрудничество, отметив, что в ходе своей дальнейшей деятельности он также попытается содействовать развитию отношений между Арменией и Ираном.