Անթալիայում 3,5 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել
Անթալիա (Թուրքիա) հանգստավայրում 3,5 մագնիտուդով երկրաշարժ է տեղի ունեցել։ Այս մասին հայտնում է Տարերային աղետների կառավարման ազգային վարչությունը (AFAD):
Ուրբաթ օրն Անթալիայում բացվել է Դիվանագիտական ​​ֆորումը։
Գերատեսչության տվյալներով՝ ստորգետնյա ցնցումներ են գրանցվել Գազիփաշայի շրջանում Երեւանի ժամանակով 10:48-ին։ Երկրաշարժի աղբյուրը գտնվել է 32,63 կմ խորության վրա։
Սպասվում է, որ ուրբաթ Անթալիայում կայանալիք դիվանագիտական ​​ֆորումին կմասնակցեն ավելի քան 20 պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներ, մոտ 90 նախարարներ, այդ թվում՝ ավելի քան 60 արտգործնախարարներ, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների մոտ 80 ներկայացուցիչներ։

Землетрясение магнитудой 3,5 произошло Анталье, где проходит Дипломатический форум
Землетрясение магнитудой 3,5 произошло в курортной Анталье (Турция). Об этом сообщает Управление по ликвидации последствий стихийных бедствий (AFAD).
В пятницу в Анталье открылся Дипломатический форум.
По данным Управления, подземные толчки зафиксированы в районе Газипаша в 10:48 по ереванскому времени. Очаг землетрясения залегал на глубине 32,63 километра.
На Дипломатическом форуме в Анталье в пятницу ожидается участие более 20 глав государств и правительств, около 90 министров, в том числе более 60 министров иностранных дел, а также порядка 80 представителей международных организаций.