Աֆղանստանում ավտոբուսի և բենզատարի վթարի պատճառով ավելի քան 20 մարդ զոհվել է, 38-ը՝ վիրավորվել
Աֆղանստանի հարավում տեղի ունեցած ճանապարհատրանսպորտային պատահարի հետևանքով զոհվել է առնվազն 21 մարդ, ևս 38-ը՝ վիրավոր են, հայտնում է AP-ն՝ վկայակոչելով ճանապարհային երթևեկության նահանգային վարչությանը։
Վթարը տեղի է ունեցել կիրակի առավոտյան Հիլմենդ նահանգի Գերեշք շրջանում՝ հարավային Կանդահար և արևմտյան Հերաթ նահանգների միջև գլխավոր մայրուղու վրա, ասվում է Հիլմենդի դեպարտամենտի հաղորդագրության մեջ։
Մոտոցիկլետը բախվել է մարդատար ավտոբուսին, որն այնուհետև մխրճվել է ճանապարհի հակառակ կողմով անցնող բենզատարի մեջ, ասել է Հիլմենդի ճանապարհային ծառայության աշխատակիցը:
Նա հավելել է, որ վթարի հետաքննությունը շարունակվում է։
38 տուժածից 11-ը ծանր վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, հայտնել է Հիլմենդի ոստիկանության ղեկավարի խոսնակ Հաքանին։

В Афганистане автобус врезался в бензовоз: погибли более 20 человек, 38 ранены
По данным провинциального управления дорожного движения, в результате дорожно-транспортного происшествия на юге Афганистана погиб по меньшей мере 21 человек и еще 38 получили ранения, передает АР.
Авария произошла в воскресенье утром в районе Герешк провинции Гильменд на главном шоссе между провинциями Южный Кандагар и западный Герат, говорится в заявлении департамента в Гильменде.
Мотоцикл врезался в пассажирский автобус, который затем врезался в бензовоз на противоположной стороне дороги, сообщил сотрудник дорожной службы в Гильменде.
Расследование ДТП продолжается, добавил он.
Одиннадцать из 38 пострадавших были доставлены в больницы с серьезными травмами, сообщил представитель начальника полиции Гильменда Хзатулла Хаккани.