Ռուսաստանի կողմից Գերմանիայի վրա հարձակման մասին գրած Bild-ը չի խուսափում «բադիկներից». Պեսկով
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հրաժարվել է մեկնաբանել Bild-ի հրապարակումը «Գերմանիայի վրա ՌԴ հարձակման պլանի» մասին   եւ հայտնել է, որ վերջին ժամանակներս պարբերականը չի զլանում իր հրապարակումներում զանազան «բադիկների» օգտագործումից, տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ես չէի մեկնաբանի Bild-ի այդ տեղեկությունը, վերջին ժամանակներս այդ պարբերականն էլ է հրապարակումներում զանազան «բադիկներ» օգտագործում»,- ասել է Պեսկովը լրագրողներին։
Մինչ այդ գերմանական Bild պարբերականը, հղում կատարելով Գերմանիայի զինված ուժերի (բունդեսվեր) մի ինչ-որ «գաղտնի փաստաթղթի», հրապարակել էր «պլանը», թե ինչպես կարող էր Ռուսաստանը, հեղինակների ենթադրությամբ,  գրոհել ՆԱՏՕ-ի արեւելյան թեւը։

Песков: Bild, написавшее про план нападения России на ФРГ, не гнушается «утками»
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков отказался комментировать публикацию Bild про «план нападения» РФ на Германию и заявил, что в последнее время это издание не гнушается публикацией разных «уток», передает РИА Новости.
«Я не стал бы комментировать это сообщение Bild, последнее время и это издание тоже не гнушается публикацией различных «уток», - сказал Песков журналистам.
Ранее немецкий таблоид Bild опубликовал со ссылкой на некий «секретный документ» вооруженных сил ФРГ (бундесвера) «план» того, как Россия, по предположению авторов, могла бы атаковать восточный фланг НАТО. В минобороны Германии не стали комментировать Bild указанную информацию.