Պուտինի՝ Թուրքիա այցի ստույգ ժամկետները որոշված ​​չեն, սակայն այն օրակարգում է․ Պեսկով
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ՝ Թուրքիա կատարելիք այցի հստակ ժամկետները դեռ որոշված չեն, աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Այս մասին լրագրողներին հայտնել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Առայժմ այցը օրակարգում է, Մենք կապի մեջ ենք մեր թուրք գործընկերների հետ, բայց դեռ հստակ ժամկետներ չկան։ Դա երկու նախագահների ժամանակացույցի համաձայնեցման հարց է», - ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
Նա հիշեցրել Է Պուտինի խոսքերը Թուրքիա այցելելու պատրաստակամության մասին։ «Հենց որ հնարավորություն լինի, նա դա կանի։ Այժմ, ճիշտ է, շեշտադրումն ավելի շատ կլինի ներքին գործընթացների վրա», - նշել Է Պեսկովը ։

Песков заявил, что сроков визита Путина в Турцию пока нет
Точные даты визита президента России Владимира Путина в Турцию пока не определены, работа идет, сообщил журналистам пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
"Пока нет, он [визит] на повестке дня, мы в контакте с нашими турецкими партнерами, но пока точных дат нет. Это вопрос согласования графиков двух президентов", - сказал представитель Кремля в кулуарах съезда "Единой России".
Он напомнил слова Путина о готовности совершить визит в Турцию. "Как только представится возможность, он это сделает. Сейчас, правда, акцент будет больше на внутренние процессы", - отметил Песков.