ՆԱՏՕ-ի՝ Ուկրաինայի համար նախատեսված զենք-զինամթերքով ցանկացած տրանսպորտ կոչնչացվի. Շոյգու
ՌԴ պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն չորեքշաբթի կայացած խորհրդակցության ժամանակ անդրադարձել է ՆԱՏՕ-ի կողմից Ուկրաինային զինելուն։
Նա ընդգծել է, որ ՆԱՏՕ-ի մեքենաները՝ Ուկրաինայի զինված ուժերի համար նախատեսված զենքով և զինամթերքով, որոնք ժամանել են երկրի տարածք, կոչնչացվեն։
«Միացյալ Նահանգները և ՆԱՏՕ-ի նրա դաշնակիցները շարունակում են զենքով լցնել Ուկրաինան: Նշեմ՝ Հյուսիսատլանտյան դաշինքի ցանկացած տրանսպորտ, որը երկրի տարածք է ժամանել ուկրաինական զինված ուժերի կարիքների համար զենքով կամ նյութական միջոցներով, մեր կողմից համարվում է որպես ոչնչացման օրինական թիրախ»,- ասել է Շոյգուն։

Шойгу назвал транспорт с вооружением НАТО для ВСУ законной целью для поражения
Транспортные средства НАТО с оружием и амуницией для Вооруженных сил Украины (ВСУ), прибывшие на территорию этой страны, будут уничтожаться, заявил министр обороны РФ Сергей Шойгу в среду на селекторном совещании.
США и их союзники по НАТО продолжают накачивать Украину оружием. Отмечу, что любой транспорт Североатлантического альянса, прибывший на территорию страны с вооружением или материальными средствами для нужд украинских вооруженных сил, рассматривается нами как законная цель для поражения", - сказал Шойгу.
По его словам, в ходе спецоперации российские военнослужащие "проявляют мужество и отвагу, с честью исполняют свой воинский долг, обеспечивают безопасность населения Донбасса". "Российские вооруженные силы продолжат выполнять все задачи, поставленные верховным главнокомандующим", - заявил министр.