Հյուսիսային Կորեան մեկ շաբաթվա ընթացքում երրորդ անգամ թեւավոր հրթիռներ է արձակել
Հյուսիսային Կորեան կրկին մի քանի թեւավոր հրթիռ է արձակել իր արևմտյան ափից։ Այս մասին հայտնում է հարավկորեական Yonhap գործակալությունը՝ հղում կատարելով Միացյալ շտաբների պետերին։
Հստակեցվում է, որ արձակումն արձանագրվել է առավոտյան ժամը մոտ 7-ին։ Հրթիռների թիվը չի նշվում։ Հարավային Կորեայի զինվորականները նշել են, որ ուժեղացրել են մոնիտորինգը՝ սերտորեն համակարգելով իրենց գործողությունները Միացյալ Նահանգների հետ։ Սա մեկ շաբաթվա ընթացքում թեւավոր հրթիռի երրորդ արձակումն է։
Հունվարի 29-ին ԿԺԴՀ-ն հաջողությամբ փորձարկել է Pulhwasal-3-31 թեւավոր հրթիռները։ Ըստ աղբյուրների՝ արձակումն իրականացվել է սուզանավից:

Северная Корея запустила крылатые ракеты в третий раз за неделю
КНДР вновь произвела запуск нескольких крылатых ракет со своего западного побережья. Об этом сообщает южнокорейское агентство Yonhap со ссылкой на Объединенный комитет начальников штабов.
Уточняется, что пуск был зафиксирован около 7 часов утра. Количество ракет не уточнялось. Военные Южной Кореи отметили, что усилили мониторинг, тесно координируя свои действия с США. Это уже третий запуск крылатой ракеты за неделю.
29 января КНДР провела успешное испытание крылатых ракет «Пульхвасаль-3-31». По данным источников, пуск осуществлялся с подводной лодки․