ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական անձնակազմն այցելել է «Վտանգված ժառանգություն․ Արցախ» ցուցահանդես
Ապրիլի 28-ին ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական անձնակազմը այցելեց Երևանի քաղաքապետարանում գործող «Վտանգված ժառանգություն․ Արցախ» ցուցահանդես, որը կազմակերպվել է ԱԳՆ-ին կից գործող Մշակութային դիվանագիտության հանձնաժողովի կողմից։
Ցուցահանդեսին ներկայացված են Արցախի պատմամշակութային, կրոնական ժառանգությունը ներկայացնող 120-ից ավելի լուսանկարներ, Շուշիում տպագրված գրքեր, Արցախում ստեղծված ձեռագրեր և գորգեր։
Հիշեցնենք, որ ցուցահանդեսը գործելու է Երևանի քաղաքապետարանի ճեմասրահում մինչև մայիսի 2-ը՝ ներառյալ, մուտքն ազատ է, աշխատանքային ժամերը 11:00-ից 17:00 (մուտքը՝ Երևանի պատմության թարգարանի կողմից)։

Сотрудники МИД РА посетили выставку «Наследие под угрозой: Арцах»
28 апреля сотрудники МИД РА посетили выставку «Наследие под угрозой: Арцах» в мэрии Еревана, организованную в рамках действующей при МИД Комиссии по культурной дипломатии.
На выставке более 120 фотографий, представляющих историко-культурное и религиозное наследие Арцаха, книги, изданные в Шуши, рукописи и ковры, сделанные в Арцахе.
Напомним, что выставка будет представлена в фойе мэрии Еревана до 2 мая включительно, вход свободный, рабочие часы с 11:00- по 17:00 (вход со стороны музея истории Еревана).