Արցախի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ռուսական կողմին ԱՀ քաղաքացուն ադրբեջանական գերությունից վերադարձնելու համար
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել ռուսական կողմին ԱՀ քաղաքացուն ադրբեջանական գերությունից վերադարձնելու համար:
«Այսօր ռուսական խաղաղապահ ուժերի միջնորդությամբ հայկական կողմին է փոխանցվել երեք օր առաջ մոլորվելու հետևանքով ադրբեջանական կողմում հայտնված՝ Արցախի Հանրապետության քաղաքացի Միհրան Մուսայելյանը և ՀՀ ԶՈւ զինծառայող, նոյեմբերի 16-ին մարտական դիրքում վիրավորված Արեն Արամյանը։ Կուզեի շնորհակալություն հայտնել ռուսական կողմին այս արդյունավետ միջնորդական առաքելության համար՝ հույս հայտնելով, որ նրանց շարունակական ջանքերի շնորհիվ կհաջողվի կարճ ժամկետում հայրենիք վերադարձնել ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող մեր բոլոր հայրենակիցներին»,- գրել է ԱՀ նախագահը:
Նշենք. որ Միհրան Մուսայելյանը օրեր առաջ մոլորվել էր և հայտնվել Ադրբեջանի կողմից վերահսկվող տարածքում: Նրա գտնելու համար որոնողական աշխատանքներ էին տարվում:

Президент Арцаха поблагодарил российскую сторону за эффективное посредничество в вопросе возвращения из азербайджанского плена гражданина Арцаха
Президент Арцаха Араик Арутюнян поблагодарил российскую сторону за эффективное посредничество в вопросе возвращения из азербайджанского плена гражданина Арцаха.
«Сегодня, при посредничестве российских миротворческих сил, армянской стороне были переданы гражданин Республики Арцах Мигран Мусаелян, который три дня назад заблудился и оказался на азербайджанской стороне, и военнослужащий ВС Республики Армения Арен Арамян, получивший ранение на боевом посту 16 ноября. Хочу выразить признательность российской стороне за плодотворную посредническую миссию, и надеюсь, что при их последовательных усилиях удастся в короткий срок вернуть на Родину всех наших соотечественников, оказавшихся в плену у азербайджанской стороны»,- написал Арутюнян.
Отметим. что на днях житель Арцаха Мигран Мусаелян заблудился и оказался на подконтрольных Азербайджану территориях. Для его нахождения начались поисковые работы.