Գյումրիում պայթյունի հետևանքով ամուսիններ են մահացել. Հարուցվել է քրեական գործ
Գյումրիում տեղի ունեցած  պայթյունի հետևանքով զոհվել են երիտասարդ ամուսիններ: Դեպքի մասով հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ 110-րդ և 104-րդ մասի հատկանիշներով («Ինքնասպանության հասցնել» ու «սպանություն»): Գործով այս պահից արդեն զբաղվում է ՀՀ Քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության 10-րդ կայազորային քննչական բաժինը:
Շիրակի մարզի դատախազ Գուրգեն Գրիգորյանը նշեց, որ մահացածների ինքնությունը պարզ է. նրանք ամուսիններ են:
«Տեղի է ունեցել պայթյուն, ամուսինները զոհվել են: Նախնական տեղեկություններով՝ ամուսինը զինծառայող է: Այս պահին ընթանում են օպերատիվ քննչական գործողություններ»,-նշեց դատախազը:
Օգոստոսի 7-ին, ժամը 15։40-ի սահմաններում Գյումրի քաղաքի ոստիկանության Կումայրիի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Ալավերդյան 70 տան բակում պայթյուն  է տեղի ունեցել: Տարածք են  ժամանել ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության աշխատակիցներն ու  ոստիկանության Կումայրիի բաժնի օպերատիվ խումբը։
Այս պահին ոստիկանները դեպքի վայրը սահմանազատել են, իսկ տեղում աշխատում են ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության փորձաքրեագետները:

Взрыв в Гюмри: погибли молодые супруги
Молодые супруги погибли в результате взрыва в Гюмри. По делу возбуждено уголовное дело по признакам части 110 и 104 УК РА («Самоубийство» и «Убийство»).
Об этом сообщил прокурор Ширакской области Гурген Григорян, отметив, что личности погибших установлены, это супруги.
«Произошел взрыв, погиблимолодые супруги. По предварительной информации, муж - военнослужащий. В настоящее время проводятся оперативно-розыскные мероприятия», - сказал прокурор.
7 августа около 15:40 часов  в Кумайринский отдел полиции Гюмри поступил звонок о том, что во дворе дома 70 на ул.Алавердяна  произошел взрыв. В район прибыли сотрудники Ширакского районного отделения полиции и оперативной группы Кумайринского отделения полиции.