Ժիրինովսկին վայրենի ու բարբարոսական է որակել «Ֆուդ սիթիի» ադրբեջանցի տերերի հայկական ծիրան վաճառելու արգելքը
Ռուսաստանի լիբերալ-դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ, Պետդումայի պատգամավոր Վլադիմիր Ժիրինովսկին վայրենի և բարբարոսական միջոցներ է անվանել «ֆուդ սիթի»- ի ադրբեջանական ղեկավարության որոշումը արգելել Հայաստանից ծիրան վաճառելը եւ կոչ է արել կիրառել ամենախիստ միջոցները դրա դեմ, հաղորդում է Ռեգնումը:
«Այստեղ տափաստանն ու սարերը չեն պարտադրում ինչ-որ վայրի բարբարոսական միջոցներ` դու կվաճառես, դու չես լինի, դու ուրիշ ազգություն ես, դա անթույլատրելի է», — հայտարարել է Ժիրինովսկին։
Նա հույս հայտնեց, որ նման բան չի կրկնվի՝ հստակ նախազգուշացում անելով: «Հույս ունեմ, որ ոչ ոք խնդիր չի ունենա Մոսկվայի ցանկացած կետում մրգերի վաճառքը հետ կապված»,- ասել է խորհրդարանականը:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի սահմանին վերջին սրացման ֆոնին «ֆուդ սիթի» շուկայի ադրբեջանցի տերերը  արգելել էին հայկական ծիրանի վաճառքը, հարցը, սակայն, հետագայում կարգավորվեց պետական միջամտությունից հետո:

Жириновский назвал дикими и варварскими мерами решение азербайджанского руководства «Фуд Сити» о запрете продажи армянских абрикосов на рынке
Лидер ЛДПР, депутат Госдумы Владимир Жириновский назвал дикими и варварскими мерами решение азербайджанского руководства «Фуд Сити» запретить продавать абрикосы из Армении и призвал применить самые жесткие меры, сообщает РЕГНУМ.
«Самые жесткие меры. Здесь не тайга, не степь и не горы навязывать какие-то свои дикие варварские меры: ты будешь торговать, ты не будешь, ты другой национальности, — это недопустимо», — заявил Жириновский.
Он выразил надежду на то, что подобное не повторится: «Надеюсь, что ни у кого не появится охота регулировать продажу фруктов в любой точке Москвы», — сказал парламентарий.
Напомним, что на фоне столкновений на армяно-азербайджанской границе азербайджанские собственники рынка «Фуд Сити» запретили продажу армянских абрикосов. Вопрос впоследствии был решен посредством вмешательства госструктур РА и России.