Կրեմլում պատասխանել են Զելենսկու խոսքերին հակամարտության «մոտալուտ ավարտի» մասին
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով Զելենսկու՝ հակամարտության «ավարտի մոտ լինելու» մասին խոսքերին, ասել է, որ ցանկացած պատերազմ այս կամ այն կերպ ավարտվում է խաղաղությամբ, բայց այն, որ ՌԴ-ն կհասնի իր նպատակներին, դրան այլընտրանք չկա, տեղեկացրել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Դուք գիտեք, որ ցանկացած պատերազմ այս կամ այն կերպ ավարտվում է խաղաղությամբ։ Բայց մեզ համար միանգամայն անայլընտրանքային է մեր առաջադրած նպատակներին հասնելը»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով լրագրողների հարցին։
Վլադիմիր Զելենսկին ավելի վաղ իր թելեգրամ-ալիքում հայտնել էր, որ Ուկրաինայի այսպես կոչված հաղթանակի պլանը լրիվ պատրաստ է։

В Кремле ответили на слова Зеленского о «близком конце» конфликта
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, комментируя слова в Киеве о «близком конце" конфликта, сказал, что любая война так или иначе завершается миром, но достижение РФ своих целей безальтернативно, передает РИА Новости.
«Вы знаете, что любая война так или иначе завершается миром. Но для нас абсолютно безальтернативным является достижение наших поставленных целей», - сказал Песков, отвечая на вопрос журналистов.
Владимир Зеленский ранее заявил в своем Telegram-канале, что так называемый план победы Украины полностью подготовлен.