«Հեզբոլլահ»-ի առաջնորդի մարմինը դուրս է բերվել Բեյրութում իսրայելական ավիահարվածի վայրից
Լիբանանյան «Հեզբոլլահի» սպանված առաջնորդ Սեյյեդ Հասան Նասրալլայի մարմինը դուրս է բերվել Բեյրութի հարավային արվարձանների վրա իսրայելական օդային հարձակման վայրից, հայտնում է Reuters-ը՝ հղում անելով բժշկական և անվտանգության աղբյուրներին։
Նրանք լրատվական գործակալությանը հայտնել են, որ Նասրալլայի մարմնի վրա «անմիջական» վերքեր չկան, և մահվան պատճառն, ըստ երևույթին, պայթյունի հետևանքով ստացած բութ վնասվածքն է:
Հիշեցնենք, որ «Հեզբոլլահ» շարժման առաջնորդը սպանվել է ուրբաթ օրը Բեյրութի հարավային արվարձաններին իսրայելական ավիահարվածների ժամանակ։

Тело лидера движения «Хезболлах» извлекли с места израильской воздушной атаки в Бейруте
Тело убитого лидера ливанского движения «Хезболлах» Сейеда Хасана Насраллы было извлечено с места израильской воздушной атаки на южные пригороды Бейрута, и оно находится в целости и сохранности, сообщает Reuters со ссылкой на медицинские источники и источники в службах безопасности.
Они сообщили информационному агентству, что на теле Насраллы нет «непосредственных» ранений, и, по-видимому, причиной смерти стала тупая травма, полученная в результате взрыва.
Напомним, что лидер движения «Хезболлах» погиб в пятницу в ходе израильских авиаударов по южному пригороду Бейрута.