Հաղթանակի պլանը բաղկացած է հինգ կետից եւ երեք գաղտնի հավելվածներից. Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին ելույթ է ունեցել Ռադայում՝ ներկայացնելով «հաղթանակի իր պլանը»՝ բաղկացած հինգ կետերից։ Նա դաշնակիցներից պահանջում է Ուկրաինային պաշտոնապես հրավիրել ՆԱՏՕ եւ հանել արեւմտյան զենքով ռուսական տարածքին խփելու սահմանափակումները։ Այս պայմաններում Զելենսկին իրատեսական է համարում պատերազմի ավարտը եկող տարի, տեղեկացրել է РБК Украина-ն։
«Հաղթանակի պլանը բաղկացած է հինգ կետերից եւ երեք գաղտնի հավելվածներից։
Առաջին կետ – աշխարհաքաղաքական. Ուկրաինայի հրավիրում ՆԱՏՕ «հիմա»։
Երկրորդ կետ – պաշտպանություն. գործողությունների շարունակում Ռուսաստանի տարածքում եւ նրա տարածքին խփելու սահմանափակումների հանում, ռուսական ավիացիայի ոչնչացում գործընկերների հետ համատեղ, դրոնների եւ հրթիռների օգտագործման ընդլայնում, հասանելիություն դաշնակիցների հետախուզական տվյալներին։ Այս կետը գաղտնի հավելված ունի։
Երրորդ կետ – զսպում. Ուկրաինան առաջարկում է իր տարածքում տեղակայել զսպման մի ինչ-որ ոչ միջուկային ռազմավարական համալիր փաթեթ, որը բավական կլինի Ռուսաստանի կողմից ցանկացած ռազմական սպառնալիքից պաշտպանվելու համար (կա նաեւ գաղտնի հավելված, այն արդեն ստացել են ԱՄՆ, Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի, Իտալիայի եւ Գերմանիայի ղեկավարները)։
Չորրորդ կետ -  Ուկրաինայի տնտեսական պոտենցիալի զարգացում եւ պատժամիջոցների ուժեղացում (ունի գաղտնի հավելված, որը փոխանցվում է ԱՄՆ-ին եւ ԵՄ-ին)։
Հինգերորդ կետ – հաշվարկված է հետպատերազմյան ժամանակի համար. պատերազմի ավարտին ուկրաինացի զինվորականները կարող են իրենց փորձն օգտագործել Եվրոպայում ՆԱՏՕ պաշտպանության ամրացման համար։ Ուկրաինական ստորաբաժանումները կարող են պատերազմից հետո փոխարինել ամերիկյան զորակազմի մի մասին Եվրոպայում։

Зеленский: План победы состоит из пяти пунктов и трех тайных дополнений
Президент Украины Владимир Зеленский выступил в Раде, представив ей свой «план победы» из пяти пунктов. Он требует от союзников официально пригласить Украину в НАТО и снять ограничения на нанесение ударов по признанной российской территории западным оружием. При этих условиях Зеленский считает реалистичным завершить войну в следующем году, сообщает РБК Украина
«План победы» состоит из пяти пунктов и трех тайных приложений.
Первый пункт — геополитический: приглашение Украины в НАТО «сейчас».
Второй пункт — оборона: продолжение операций на территории России и снятие ограничений по ударам по ее территории, совместное с партнерами уничтожение российской авиации, расширение использования дронов и ракет, доступа к разведданным союзников. Этот пункт имеет тайное приложение.
Третий пункт — сдерживание: Украина предлагает разместить на своей территории некий комплексный неядерный стратегический пакет сдерживания, который будет достаточным для защиты от любой военной угрозы со стороны России (также есть тайное приложение, его уже получили лидеры США, Британии, Франции, Италии и Германии).
Четвертый пункт: развитие экономического потенциала Украины и усиление санкций (есть тайное приложение, которое передается США и ЕС).
Пятый пункт, рассчитанный на послевоенное время: по окончании войны украинские военные могут использовать свой опыт для укрепления обороны НАТО и Европы. Украинские военные подразделения смогут после войны заместить часть американского контингента в Европе.