Մարտեր են ընթանում Աղդամում և Ասկերանում․ Ria.ru
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արևելՅան հատվածում շարունակվում են փոխհրաձգությունները։ Այս մասին հայտնում է Ria.ru-ի թղթակիցը:
Մասնավորապես, կողմերը փոխհրաձգություն են իրականացնում Ասկերան և Աղդամ շրջաններում։ Դատելով ձայներից ՝ կողմերն օգտագործում են ինչպես համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգերը, այնպես էլ ականանետերը։
Գրեթե բոլոր տեղաբնակները լքել են ղարաբաղյան կողմից վերահսկվող այդ բնակավայրերը։
Այստեղ կարելի է հանդիպել միայն ԼՂ զինվորականների, որոնք փորձում են թույլ չտալ ադրբեջանական զինված ուժերի հարձակումն այդ հատվածում։ Շփման գիծն այստեղ վերջին սրման ժամանակ չի փոխվել։

Стороны ведут взаимные обстрелы в районе городов Аскеран и Агдам
Взаимные артиллерийские обстрелы продолжаются на востоке непризнанной Нагорно-Карабахской республики, передает корреспондент РИА Новости.
В частности, стороны ведут взаимные обстрелы в районе городов Аскеран и Агдам. Судя по звуку, стороны используют как реактивные системы залпового огня (РСЗО), так и минометы.
Почти все местные жители покинули эти подконтрольные карабахской стороне населенные пункты. Тут можно встретить только карабахских военных, которые стараются не допустить на этом отрезке фронта наступления азербайджанских вооруженных сил. Линия соприкосновения здесь за время последнего обострения не изменилась.