Մարտադաշտում թողնելով ավելի քան 200 սպանված զինծառայող, հակառակորդը անկանոն կերպով դիմել է փախուստի. ՊՆ խոսնակ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը, այսօր, ռազմաճակատի ամենաբարդ ուղղություններից մեկում, կիրառել է մարտավարական հնարքներ, մասնավորապես՝ ադրբեջանական ստորաբաժանումների մոտ ստեղծել է նահանջի տպավորություն։ Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
՛՛Հակառակորդը, փորձելով արագ կերպով զբաղեցնել հայկական ուժերի թողած
դիրքերը, հայտնվել է ծուղակում։ Այնուհետև, հրետանային հուժկու հարվածի արդյունքում ոչնչացվել է ադրբեջանական ստորաբաժանման մեծ մասը։ Մարտադաշտում թողնելով ավելի քան 200 սպանված զինծառայող, հակառակորդը անկանոն կերպով դիմել է փախուստի՛՛,-նշել է նա։

Армия обороны Арцаха на одном из самых сложных направлений на фронте применила тактические приемы, заманив его в ловушку: представитель МО
Армия обороны Республики Арцах, сегодня, на одном из самых сложных направлений на фронте применила тактические приемы, в частности, у азербайджанских подразделений создало впечатление отступления. Об этом на своей странице в Facebook написал представитель Минобороны РА Арцрун Ованнисян.
«Противник, пытаясь быстро занять позицию армянских сил, оказался в ловушке. Затем в результате мощного артиллерийского удара была уничтожена большая часть азербайджанского подразделения. Оставив на поле боя более 200 убитых военнослужащих, противник нерегулярно сбежал»,- заявил Ованнисян.