ԶՊՄԿ-ում շարունակվում է թվայնացման լայնածավալ ծրագիրը
Անցյալ շաբաթ մեկնարկել է մարդկային ռեսուրսների կառավարման և աշխատավարձի հաշվառման ավտոմատ համակարգի (1С։ЗУП) ներդրումը: Ընկերության համար նախագիծն ունի ռազմավարական նշանակություն։ Ընկերության թվայնացման և արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ այն կարևորագույն քայլերից մեկն է։
Մեր վերջնական նպատակն է բարելավել մարդկային ռեսուրսների կառավարման (HR) գործընթացները, արդիականացնել ոլորտը և համապատասխանեցնել միջազգային լավագույն չափանիշներին։
Նախագծի իրականացումով ակնկալվում է՝
Աշխատակազմի հաշվառման և աշխատավարձի հաշվարկման գործընթացների արդյունավետության բարձրացում
Տվյալների որակի և գործընթացների թափանցիկության բարելավում
Նոր համակարգում աշխատակիցների գործունեության համար ավելի հարմարավետ պայմանների ստեղծում
Այս փուլում դասընթացին մասնակցել են ծրագրի հիմնական օգտատերերը՝ այն աշխատակիցները, որոնց պարտականությունների մեջ է մտնում․
• Գործընթացների վերլուծությունը և օպտիմալացումը
• Տվյալների մշակումը
• Համակարգի թեստավորումը և կիրառումը
Տվյալների միգրացիան դարձել է հիմնական առաջնահերթություններից մեկը, որի աշխատանքներն արդեն սկսվել են հենց օգտատեր-աշխատակիցների հետ հանդիպման ընթացքում։
Հաջորդ քայլը՝ երկու համակարգերի զուգահեռ շահագործումն է, որը թույլ կտա մինչև ամբողջական անցումը համակարգին, ստուգել հաշվարկների ճշգրտությունը և հայտնաբերել հնարավոր շեղումները։

В ЗМКК продолжается масштабная программа цифровизации
На прошлой неделе стартовало внедрение автоматизированной системы управления человеческими ресурсами и расчёта заработной платы (1С:ЗУП). Этот проект имеет стратегическое значение для компании и является одним из важнейших шагов на пути к цифровизации и повышению эффективности.
Наша конечная цель — улучшить процессы управления человеческими ресурсами (HR), модернизировать сферу и привести её в соответствие с лучшими международными стандартами.
В результате реализации проекта ожидается:
Повышение эффективности процессов учёта персонала и расчёта заработной платы
Улучшение качества данных и прозрачности процессов
Создание более комфортных условий для работы сотрудников в новой системе
На данном этапе в обучении приняли участие ключевые пользователи системы — сотрудники, в чьи обязанности входит:
• Анализ и оптимизация процессов
• Обработка данных
• Тестирование и применение системы
Миграция данных стала одним из главных приоритетов, работы по которой уже начались в ходе встречи с конечными пользователями.
Следующим шагом станет параллельная эксплуатация двух систем, что позволит до полного перехода на новую систему проверить точность расчётов и выявить возможные отклонения.