Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի Հանրապետության եզդիական համայնքին՝ Մալաքե Թաուսի տոնի առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի Հանրապետության եզդիական համայնքին՝ Մալաքե Թաուսի տոնի առթիվ, որում, մասնավորապես, ասված է․
«Հայաստանի եզդիական համայնքի հարգելի՛ ներկայացուցիչներ,
ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի տոնի առիթով:
Հայաստանի եզդիական համայնքն իր աշխատանքով, քաղաքացիական նվիրվածությամբ, ազգային ավանդույթների նկատմամբ իր նախանձախնդրությամբ արժանացել է Հայաստանի Հանրապետության բոլոր քաղաքացիների և պետական ինստիտուտների հարգանքին: Հայաստանի կառավարությունը եզդիական համայնքին աջակցում է կրթության, ազգային մշակույթի և լեզվի, ավանդույթների պահպանման և այլ հարցերում ու շարունակելու է աջակցել:
Սիրելի՛ բարեկամներ,
վստահ եմ, որ ձեր գալիք սերունդները ևս հավատարիմ կլինեն քաղաքացիական գիտակցությանը և ազգային ավանդույթներին՝ հարստացնելով Հայաստանի Հանրապետության բազմամշակութային ներկապնակը:
Կրկին շնորհավորելով Մալաքե Թաուսի տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ, որ գալիք տարին մեր երկրի բոլոր քաղաքացիների, մասնավորապես՝ Հայաստանի եզդիական համայնքի համար լինի խաղաղ, արգասաբեր՝ նոր ու արդյունավետ ծրագրերի նախագծման և իրագործման տարի»:

Поздравительное послание премьер-министра общине езидов Республики Армения по случаю праздника Малаке Таус
Поздравительное послание премьер-министра общине езидов Республики Армения по случаю праздника Малаке Таус։
"Уважаемые представители общины езидов Армении,
Сердечно поздравляю вас с Новым годом - Малаке Таус!
Езидская община Армении своим трудом, гражданской самоотверженностью и ревностностью к национальным традициям снискала уважение всех граждан и государственных учреждений Республики Армения. Правительство Армении поддерживает и будет продолжать поддерживать езидскую общину в вопросах образования, национальной культуры и языка, сохранения традиций и в других вопросах.
Дорогие друзья,
Уверен, что ваши будущие поколения также будут верны гражданскому сознанию и национальным традициям, обогащая многокультурную палитру Республики Армения.
Еще раз поздравляю с праздником Малаке Таус, желаю, чтобы наступающий год был мирным и плодотворным, был годом разработки и реализации новых эффективных программ для всех граждан нашей страны и, в частности, для езидской общины Армении".