Հայաստանի ասորիները ինքնատիպ ավանդույթներով հարստացնում և ուրույն բազմերանգություն են հաղորդում մեր երկրին․  Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձը՝  ասորական համայնքին
Հայաստանի ասորիները ինքնատիպ ավանդույթներով հարստացնում և ուրույն բազմերանգություն են հաղորդում մեր երկրին․ Նիկոլ Փաշինյանի ուղերձը՝ ասորական համայնքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի ասորական համայնքի ներկայացուցիչներին` Նոր տարվա առթիվ։ Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է․
«Սրտանց շնորհավորում եմ Հայաստանի ասորիներին Նոր տարվա՝ Հաբ-Նիսանի կապակցությամբ:
Ուրախ եմ, որ Հայաստանի ասորիները պահպանում են իրենց ազգային դիմագիծը, ինքնատիպ ավանդույթներով հարստացնում և ուրույն բազմերանգություն հաղորդում մեր երկրին: Մաղթում եմ, որ ասորական հին ու հզոր մշակույթի ժառանգորդները Հայաստանում պահպանեն, զարգացնեն ու հարստացնեն իրենց մայրենի լեզուն ու մշակույթը:
Թո՛ղ սիրո և պտղաբերության այս պայծառ գարնանային տոնը խինդով և ջերմությամբ լցնի ձեր տները, հեռու պահի բոլոր փորձություններից և սկիզբ դառնա նոր ձեռքբերումների:
Հայաստանի ասորական համայնքին, ինչպես նաև աշխարհով մեկ սփռված ասորիներին մաղթում եմ երջանկություն, բարօրություն և խաղաղություն»:

Поздравительное послание премьер-министра Никола Пашиняна ассирийской общине Армении по случаю Нового года
Поздравительное послание премьер-министра Никола Пашиняна ассирийской общине Армении по случаю Нового года․ В сообщении, в частности, говорится:
“Сердечно поздравляю представителей ассирийской общины Армении по случаю ассирийского Нового года - Хаб-Нисана.
Я рад, что ассирийцы Армении сохраняют свою национальную идентичность, обогащая ее самобытными традициями и придавая нашей стране неповторимый колорит. Желаю, чтобы наследники древней и могущественной ассирийской культуры сохраняли, развивали и обогащали в Армении свой родной язык и свою культуру.
Пусть этот светлый весенний праздник любви и плодородия наполнит радостью и теплом ваши дома, избавит от всех испытаний и станет началом новых свершений.
Желаю ассирийской общине Армении, а также рассеянным по миру ассирийцам счастья, благополучия и мира”.