Ունենք աղքատության և ծայրահեղ աղքատության նվազում․ նախարար
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը 2024 թվականին ծայրահեղ աղքատության հաղթահարման ուղղությամբ տարբեր աշխատանքներ է իրականացնելու։ Ազգային ժողովի հերթական նիստում այս մասին ասաց աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը՝ ներկայացնելով «Հայաստանի Հանրապետության 2024 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը։
«Կարող եմ ասել, որ Վիճակագրական կոմիտեի տվյալներով ունենք աղքատության և ծայրահեղ աղքատության նվազում 2022 թվականի ցուցանիշներում։ Եվ այս միտումը՝ ի հեճուկս մի շարք կանխատեսումների, կշարունակվի 2024 թվականին»,- ասաց Մկրտչյանը։

Уровень бедности в Армении в 2024 году продолжит снижаться: министр труда и социальных вопросов
В 2024 году Министерством труда и социальных вопросов намечены различные работы в направлении преодоления крайней степени бедности.Օб этом на очередной сессии Национального собрания сообщил министр труда и социальных вопросов Нарек Мкртчян, при обсуждении проекта Закона «О государственном бюджете Республики Армения на 2024 год».
«Могу сказать, что по данным Статистического комитета в показателях 2022 года есть снижение уровня бедности и крайней бедности. И эта тенденция, вопреки ряду прогнозов, сохранится и в 2024 году», - отметил Мкртчян.