ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունում քաղաքացիություն ստանալու, դադարեցնելու դիմումները կընդունվեն էլեկտրոնային հերթագրման միջոցով
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանությունում Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիություն ստանալու, ինչպես նաև քաղաքացիությունը դադարեցնելու դիմումները ս.թ. մարտի 15-ից ընդունվելու են նախօրոք էլեկտրոնային հերթագրման միջոցով։
Հերթագրումն իրականացվում է բացառապես https://e-request.am/ru կայքէջով։
Հորդորում ենք դեսպանություն ներկայանալ սահմանված ժամանակից 10 րոպե առաջ՝ ունենալով Ձեզ հետ հերթագրումը հավաստող կտրոն և անհրաժեշտ փաստաթղթերի փաթեթը։
ՀՀ քաղաքացիության ստանալու, ինչպես նաև դադարեցնելու սահմանված կարգին և անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկին կարող եք ծանոթանալ armconsul.ru կայքէջում, որտեղ կարող եք գտնել նաև անհրաժեշտ հարցաթերթիկը, որը պետք է լրացված լինի առանց ջնջումների։

В Консульском отделе Посольства Республики Армения в РФ с 15 марта 2022 года заявления от посетителей по вопросам принятия и прекращения гражданства РА будут приниматься (рассматриваться) исключительно по предварительной записи на платформе единого портала электронных запросов по ссылке: https://e-request.am/ru.
Рекомендуем после прохождения электронной регистрационной процедуры посетить консульский отдел за 10 минут до назначенного Вам времени.
При себе необходимо иметь талон, подтверждающий запись на электронной платформе (контрольный номер), полный, готовый пакет документов, с перечнем которых можно ознакомиться на сайте armconsul.ru.
Настоятельно рекомендуем перед посещением проверить соответствие перечня документов, а также безошибочно заполнить анкету (без исправлений).