Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել «Հիշատակի եռերգության» եզրափակիչ համերգին (լուսանկարներ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ներկա է գտնվել Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին նվիրված «Հիշատակի եռերգության» եզրափակիչ համերգին: Համերգն անցկացվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հովանու ներքո:
«Հիշատակի եռերգություն» խորագիրը կրող միջոցառումների շարքն ամփոփվել է Տիգրան Մանսուրյանի «Ռեքվիեմ»-ով՝ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի, Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի և Երևանի պետական կամերային երգչախմբի կատարմամբ: Համերգին ներկա են եղել Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի կապակցությամբ Հայաստան ժամանած բարձրաստիճան պատվիրակությունների ներկայացուցիչները:
«Հիշատակի եռերգություն»-ն սկսվել է ապրիլի 23-ին՝ ժամը 23:00-ին. Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիրում Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը և Ազգային ակադեմիական երգչախումբը կատարել են Ջուզեպպե Վերդիի «Ռեքվիեմը»: Ապրիլի 23-ի լույս 24-ի գիշերը՝ ուղիղ կեսգիշերին, Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը, Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբի և «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի կատարմամբ հնչել է Մոցարտի «Ռեքվիեմը»:

Премьер-министр вместе с супругой присутствовал на заключительном концерте проекта “Три реквиема”
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян в Спортивно-концертном комплексе имени К.Демирчяна присутствовал на заключительном концерте проекта “Три реквиема” по случаю 106-й годовщины Геноцида армян. Концерт проходит под патронатом премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна.
На концерте прозвучал “Реквием” Тиграна Мансуряна в исполнении Государственного симфонического оркестра Армении, Государственного камерного хора Армении и Ереванского государственного камерного хора. На концерте также присутствовали представители высокопоставленных делегаций, прибывших в Армению по случаю 106-й годовщины Геноцида армян.
Проект “Три реквиема” стартовал 23 апреля, в 23:00 часов, в Мемориальном комплексе Геноцида армян: Национальный филармонический оркестр и Государственный академический хор Армении исполнили произведение “Реквием” Джузеппе Верди. В ночь с 23 на 24 апреля, в 00:00 часов, в Доме камерной музыки имени Комитаса Государственный камерный оркестр Армении и Государственный камерный хор “Овер” исполнили произведение “Реквием” В.Моцарта.