«Ֆլայ Արնա»-ն դարձել է Հայաստանի միակ IOSA օպերատոր
Հայաստանի ազգային ավիաուղիներ Ֆլայ Արնա ավիաընկերությունը դարձել է IOSA օպերատոր՝ ստանալով համաշխարհային ճանաչում ունեցող անվտանգության հավատարմագիր։
Ֆլայ Արնան Հայաստանում առաջին և այս պահին միակ ավիաընկերությունն  է, որը հաջողությամբ անցել է Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) գործառնական անվտանգության աուդիտը (IOSA) և ստացել IOSA վկայական։
Երկու տարի վավերականությամբ այս վկայականը տրամադրվել է IATA աուդիտորների կողմից անցկացված աուդիտի արդյունքների հիման վրա, որի շրջանակում մանրակրկիտ ուսումնասիրվել և գնահատվել է ավիաընկերության քաղաքականության, ընթացակարգերի և գործունեության համապատասխանությունն ավիացիոն համաշխարհային ստանդարտներին:
Մասնավորապես՝  թռիչքային գործունեության, թռիչքային պիտանիության, որակի վերահսկման, ավիացիոն անվտանգության, տեխնիկական սպասարկման, վերգետնյա սպասարկման ծառայություններում օգտագործվաղ ձեռնարկների համապատասխանելիությունը IOSA պահանջներին և դրանց գործնական կիրառումը առօրյա թռիչքներն իրականացնելիս։
«Այսօր մեծ հպարտությամբ ենք նշում, որ Ֆլայ Արնան ճանաչվել է Հայաստանի ամենաանվտանգ ավիաընկերությունը՝ հաջողությամբ անցնելով ավիացիայի ոլորտում ամենաբարդ IOSA աուդիտը։ Այս ձեռքբերումը վկայում է ամիսներ ձգվող թիմային աշխատանքի և աշխատանքում գերազանցության հասնելու մեր հանձնառության մասին։ Մեր ուղևորների և թռիչքային անձնակազմի անվտանգությունն ու բարեկեցությունն առանցքային է մեզ համար, և մենք շարունակելու ենք բարձր պահել ավիացիայի ոլորտում ուղևորների սպասարկման նշաձողը՝ հավատարիմ մնալով ազգային ավիաուղիներ կոչմանը»,- նշել է Ֆլայ Արնայի մամուլի խոսնակ Գայանե Անտոնյանը:
Նշվում է, որ Ֆլայ Արնան շարունակելու է բծախնդրորեն հետևել անվտանգության և սպասարկման ոլորտում համաշխարհային ամենաբարձր չափանիշներին։  Ավիաընկերությունն իր հիմնադրման առաջին օրերից ի վեր մեծ ջանքեր է ներդնում Հայաստանում ավիացիայի ոլորտի զարգացման գործընթացում դրական ազդեցություն ունենալու համար։

Fly Arna стала единственным оператором IOSA в Армении
Национальные авиалинии Армении Fly Arna стали оператором IOSA, получив всемирно известный сертификат безопасности.
Fly Arna является первой и на данный момент единственной авиакомпанией в Армении, которая успешно прошла аудит эксплуатационной безопасности (IOSA) Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) и получила сертификат IOSA. .
Этот сертификат сроком на два года был выдан по результатам аудита, проведенного аудиторами IATA, в ходе которого было тщательно изучено и оценено соответствие политики, процедур и операций авиакомпании мировым авиационным стандартам.
В частности, соответствие руководств по производству полетов, летной годности, контроля качества, авиационной безопасности, технического обслуживания, наземного обслуживания требованиям IOSA и их практическое применение при выполнении повседневных полетов.
«Сегодня мы очень горды сообщить, что Fly Arna признана самой безопасной авиакомпанией Армении, успешно прошедшей сложнейший аудит IOSA в сфере авиации. Это достижение является свидетельством многомесячной командной работы и нашего стремления к совершенству. Безопасность и благополучие наших пассажиров и летного экипажа имеют для нас ключевое значение, и мы продолжим поднимать планку обслуживания пассажиров в авиационной отрасли, оставаясь верными званию национальной авиакомпании», — сказала пресс-секретарь Fly Arna Гаяне Антонян.
Отмечается, что Fly Arna и впредь будет неукоснительно следовать самым высоким мировым стандартам в области безопасности и сервиса. С первых дней своего создания авиакомпания прилагает большие усилия, чтобы оказать положительное влияние на развитие авиационной отрасли Армении.