Ադրբեջանի ագրեսիայի հետևանքով վիրավոր քաղաքացիական անձանցից մեկի առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է․ ԱՆ
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկություն է տարածել Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի հետևանքով վիրավոր քաղաքացիական անձանց առողջական վիճակի մասին:
«Հայկական դիրքերի և բնակավայրերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինված ուժերի հրետակոծության հետևանքով վիրավորում ստացած քաղաքացիական 7 անձից 3-ը սեպտեմբերի 19-ի ժամը 10:00 դրությամբ շարունակում են ստացիոնար բուժումը տարբեր բժշկական կենտրոններում:
Բուժման մեջ գտնվողներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր՝ անկայուն, բժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար:
Ծանր գնահատվող 2 վիրավորի վիճակը բարելավվել է` վերակենդանացման բաժանմունքներից տեղափոխվել են համապատասխան բաժանմունքներ. այժմ նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության:
Ստացիոնարում բուժվող 4 տուժածներից 1-ն առողջացումով դուրս է գրվել, 3-ը ստացել են ամբուլատոր բուժօգնություն»,- նշված է տարածված հաղորդագրության մեջ:

Состояние одного из раненых в результате азербайджанской агрессии гражданских лиц лстается крайне тяжелым: врачи борются за его жизнь
3 из 7 гражданских лиц, раненых в результате агрессии азербайджанских Вооруженных сил в отношении армянских позиций и населенных пунктов, по состоянию на 10:00 19 сентября продолжают стационарное лечение в различных медицинских центрах республики.
По данным Минздрава, состояние одного из раненых оценивается как крайне тяжелое-нестабильное, врачи борются за его жизнь. Состояние двух тяжелораненых улучшилось: из реанимационных отделений они были переведены в соответствующие отделения. Сейчас состояние их здоровья оценивается как среднетяжелое. 1 из 4 раненых, лечившихся в стационаре, выписался, 3 получили амбулаторную помощь.