Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է  ունեցել  Ստանիսլավ Զասի հետ
Հուլիսի 13-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Նախարար Մնացականյանը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին մանրամասն տեղեկատվություն է տրամադրել հուլիսի 12-ից Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ՀՀ Տավուշի մարզի ուղղությամբ հրետանու կիրառմամբ իրականացված հրադադարի խախտումների, հուլիսի 13-ի առավոտյան այդ գործողությունների վերսկսման, ինչպես նաև իրադրության հետագա սրման հետևանքների մասին:
ԱԳ նախարար Մնացականյանն ընդգծել է ՀԱՊԿ անդամ երկրի նկատմամբ նման գործողությունների անընդունելիությունը:
Պահպանվում է մշտական կապ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ և շարունակվում են աշխատանքները ՀԱՊԿ շրջանակներում:

Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор с генсеком ОДКБ Станиславом Засом: Глава МИД РА подчеркнул неприемлемость агрессивных действий в отношении стран-членов ОДКБ
13 июля министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор с генеральным секретарем ОДКБ Станиславом Засом.
Министр Мнацаканян представил генеральному секретарю ОДКБ подробную информацию о нарушениях режима прекращения огня с 12 июля вооруженными силами Азербайджана с применением артиллерии в направлении Тавушской области РА, возобновлении утром 13 июля этих действий, а также последствиях дальнейшего обострения ситуации.
Глава МИД Армении подчеркнул неприемлемость подобных действий в отношении стран-членов ОДКБ.
Сохраняется постоянная связь с генеральным секретарем ОДКБ и продолжаются работы в рамках ОДКБ.
Руководство Армении находится также в постоянной связи с минскими посредниками и личным представителем действующего председателя ОДКБ.