Վլադիմիր Պուտինը կմասնակցի հայ-ռուսական բարեկամության հուշարձանի հիմնարկեքին
Այս մասին "ՌԻԱ Նովոստի" -ին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն Դենիս Գոնչարը ՝ հավելելով, որ Հայաստանի վարչապետը ՌԴ նախագահին հրավիրել է այցելել Հայաստան՝ տարվա երկրորդ կեսին ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանին կապելով։
Ռուս դիվանագետը նաեւ նշել է, որ 2022 թվականի ընթացքում Ռուսաստանում կանցկացնեն Հայաստանի մշակույթի օրերը, Իսկ Հայաստանում ՝ Ռուսաստանի հոգեւոր մշակույթի օրերը: "Կրկին տեղի կունենան միջտարածաշրջանային եւ երիտասարդական համաժողովներ, ինչպես նաեւ տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 21-րդ նիստը", -հայտնել Է դիվանագետը:

Владимир Путин поучаствует в закладке в центре Еревана памятника российско-армянской дружбе
Президент РФ Владимир Путин поучаствует в закладке в центре Еревана памятника российско-армянской дружбе.
Об этом заявил в интервью РИА Новости директор четвертого департамента стран СНГ МИД России Денис Гончар, добавив, что премьер-министр Армении пригласил российского лидера посетить Армению во второй половине года в привязке к сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ. Российский дипломат также отметил, что в течение 2022 года в России продут Дни культуры Армении, а в Армении — Дни духовной культуры России. «Вновь пройдут межрегиональный и молодежный форумы, а также 21-е заседание межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству», — сообщил дипломат.