Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարը հայկական կողմի հրավերով Երևանում է
Հայաստանի տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի հրավերով մեկօրյա այցով Երևան է ժամանել Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար Մեհրդադ Բազրփաշը։
Այցի ընթացքում քննարկվելու են իրանական ավիաընկերությունների համար լիցենզիաներ տրամադրելու, ճանապարհային վճարների վերացման, Հյուսիս-Հարավ միջանցքի և Պարսից ծոց-Սև ծով միջանցքի շրջանակներում համագործակցության խթանման հարցեր։
Մեհրդադ Բազրփաշը կմասնակցի Հյուսիս-Հարավ միջանցքի և Պարսից ծոց-Սև ծով միջանցքի մաս կազմող Ագարակ-Քաջարան ճանապարհի կառուցման պայմանագրի ստորագրման արարողությանը։
Հաղորդվում է, որ Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար Մեհրդադ Բազրփաշն այցի ընթացքում կհանդիպի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանին և էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանին։

Министр дорог и градостроительства Ирана прибыл с визитом в Армению
По приглашению министра территориального управления и инфраструктур Армении Гнела Саносяна в Ереван с однодневным визитом прибыл министр дорог и градостроительства Ирана Мехрдад Базрпаш.
В ходе визита будут обсуждены вопросы предоставления лицензий иранским авиакомпаниям, отмены дорожных сборов, стимулирования сотрудничества в рамках коридора Север - Юг и коридора Персидский залив - Черное море.
Мехрдад Базрпаш примет участие в церемонии подписания договора о строительстве дороги Агарак-Каджаран, являющейся частью коридора Север - Юг Персидский залив - Черное море.
Сообщается, что министр дорог и градостроительства Ирана в ходе визита встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, министром территориального управления и инфраструктур Гнелом Саносяном и министром экономики Вааном Керобяном.