Հոկտեմբերի 17-19-ը պաշտոնական այցով ՀՀ-ում կլինի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը
Հոկտեմբերի 17-19-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում է լինելու Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության (ՖՄԿ) գլխավոր քարտուղար Լուիզ Մուշիկիվաբոն: Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Հոկտեմբերի 18-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում կկայանա Հայաստանի ԱԳ նախարարի և Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր քարտուղարի հանդիպումը, որից հետո նրանք հանդես կգան մամուլի համար հայտարարություններով:

17-19 октября Генеральный секретарь Международной организации Франкофонии будет находиться в Армении с официальным визитом
17-19 октября Генеральный секретарь Международной организации Франкофонии Луиз Мушикивабо будет находиться в Армении с официальным визитом.
18 октября в Министерстве иностранных дел Республики Армения состоится встреча министра иностранных дел Армении и Генерального секретаря Международной организации Франкофонии, после чего они выступят с заявлениями для прессы.
В рамках своего визита Луиз Мушикивабо также встретится с высокопоставленными должностными лицами Республики Армения.