Պակիստանի հարավարևմուտքում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվել է 5 զինվոր
Պակիստանի հարավարևմուտքում պայթուցիկ սարքի պայթյունի հետևանքով հինգ պակիստանցի զինվոր է զոհվել, հայտնում է AP-ն՝ վկայակոչելով երկրի բանակի հայտարարությունը։
Զինծառայողները զոհվել են  շաբաթ օրը Բելուջիստանի Քեչ թաղամասում իրականացված գործողության ժամանակ, երբ ենթադրյալ զինյալները ինքնաշեն սարք են պայթեցրել անվտանգության ուժերի մեքենայի վրա։
Հաջորդած փոխհրաձգության ժամանակ երեք «ահաբեկիչ» սպանվել է, հայտնել են բանակից։ Տարածքում զինյալների հայտնաբերման և ոչնչացման  գործողություն է իրականացվել, ասվում է զեկույցում:
Զինվորները եղել են 23-ից 25 տարեկան։ Հարձակման պատասխանատվությունը դեռ ոչ ոք չի ստանձնել։
Որոշ սենատորներ պահանջում են հետաձգել Պակիստանում փետրվարի 8-ին կայանալիք ընտրությունները՝  անվտանգության նկատառումներից ելնելով:
Սա այս տարվա հինգերորդ մահաբեր հարձակումն է ոստիկանների և զինվորականների վրա և տեղի է ունեցել երկրի խորհրդարանական ընտրություններից ընդամենը շաբաթներ առաջ:

В результате взрыва на юго-западе Пакистана погибли 5 солдат
В результате взрыва взрывного устройства на юго-западе Пакистана погибли пятеро пакистанских солдат, передает АР со ссылкой на заявление армии страны.
Военнослужащие погибли во время операции в субботу в округе Кеч провинции Белуджистан, когда предполагаемые боевики привели в действие самодельное устройство на автомобиле сил безопасности.
В последовавшей перестрелке погибли три «террориста», сообщили в армии. Была проведена операция по зачистке, чтобы ликвидировать любых других боевиков, обнаруженных в этом районе, говорится в сообщении.
Солдатам было от 23 до 25 лет. Никто пока не взял на себя ответственность за нападение.
Некоторые сенаторы призывают отложить выборы в Пакистане, назначенные на 8 февраля, ссылаясь на проблемы с безопасностью.
Это уже пятое смертельное нападение на полицию и военнослужащих в этом году, и оно произошло за несколько недель до проведения парламентских выборов в стране.