«Գազպրոմ Արմենիան» քննարկում է սպառողների համար գազի սակագնի բարձրացման հարցը․ այս պահին սակագնի կոնկրետ չափը դեռ որոշված չէ
«Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունում քննարկվում է սպառողների համար գազի սակագինը բարձրացնելու հարցը: Այդ մասին InfoPort.am-ին հայտնեցին ընկերության լրատվական ծառայությունից։
«Չի բացառվում առաջիկայում «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը դիմի Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողով՝ գազի սակագինը բարձրացնելու հարցով», - փոխանցեցին լրատվական ծառայությունից։ Ընկերության մամուլի ծառայությունում դժվարացան մեկնաբանել շրջանառվող այն տեղեկությունը, ըստ որի գազի սակագինը պետք է բարձրացնա 11 դրամով։
«Այս պահին սակագնի ստույգ չափը չենք կարող ասել։ Ամեն ինչ ժամանակին», - նշեց զրուցակիցը։
Նշենք, որ ավելի վաղ գազի սակագնի բարձրացման հնարավորության մասին խոսել էր ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը։ Հիշեցնենք, որ ամիսներ առաջ ռուսական գազի գինը սահմանին թանկացել էր 15 դրամով՝ կազմելով $165 1000 խմ-ի համար։ Սակայն սպառողների համար սակագինը մնաց անփոփոխ․ այն փոխհատուցվեց «Գազպրոմ Արմենիայի» ներքին ռեզերվների հաշվին։

"Газпром Армения" обсуждает вопрос повышения тарифа на газ для потребителей: на данный момент конкретный тариф пока не определен
В компании "Газпром Армения" обсуждается вопрос повышения тарифов на газ для потребителей.
Как сообщили корреспонденту InfoPort.am в компании «Газпром Аремния», не исключено, что в ближайшее время компания обратится в Комиссию по регулированию общественных услуг для повышения тарифа на газ. В пресс-службе компании, однако, затруднились прокомментировать муссируемую в СМИ информацию о том, что цена на газ должна повыситься на 11 драмов.
"На данный момент мы не можем сказать точный размер тарифа. Все в свое время", - отметили в компании.
Отметим, что ранее о возможности повышения тарифа на газ сообщил председатель КРОУ Гарегин Баграмян.
Напомним, что несколько месяцев назад цена на российский газ для Армении на границе повысилась на 15 драмов, составив $ 165 за 1000 КбМ. Однако для потребителей тариф остался неизменным - он компенсировался за счет внутренних резервов "Газпром Армения".