Ստեփանակերտի օդանավակայանում ռուս խաղաղապահների մասնակցությամբ տեղի են ունեցել մայիսի 9-ին նվիրված զորահանդեսի առաջին վարժանքները
Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները, 1941-1945 թթ․ Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի օրվան ընդառաջ, սկսել են զորահանդեսի վարժանքները, փոխանցում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
Ստեփանակերտի օդանավակայանում անցկացվող վարժանքներում ներգրավված է մոտ  400 խաղաղապահ: Երթին կմասնակցի նաև ՌԴ Կենտրոնական ռազմական օկրուգի 15-րդ առանձին մոտոհրաձգային բրիգադի անձնակազմը, ինչպես նաև Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի ստորաբաժանումների, ռազմական ոստիկանության, հատուկ նշանակության բժշկական ստորաբաժանման, ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարական խմբի և նյութատեխնիկական ապահովման ստորաբաժանումների անձնակազմերը:
Հաղթանակի 76-րդ տարեդարձի օրը՝ 2021 թվականի մայիսի 9-ին, զորահանդեսին կմասնակցի մինչև 10 ստորաբաժանում՝ յուրաքանչյուրում 45 զինծառայող։

На аэродроме Степанакерт прошла первая сводная тренировка парада ко Дню Победы с участием российских миротворцев
Военнослужащие российского миротворческого контингента в Арцахе приступили к проведению тренировок торжественного шествия, приуроченного ко Дню Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов, сообщают из минобороны РФ.
На аэродроме города Степанакерт в тренировках задействованы около 400 российских военнослужащих. К репетициям прохождения торжественным маршем привлекается личный состав 15 отдельной мотострелковой бригады Центрального военного округа. Помимо этого, к репетициям привлекается личный состав подразделений Центра гуманитарного реагирования, военной полиции, медицинского отряда специального назначения, группы управления российского миротворческого контингента, а также подразделений материально-технического обеспечения.
Планируется, что непосредственно в день 76-й годовщины Победы – 9 мая 2021 года – в торжественном шествии примут участие до 10 коробок, численностью до 45 военнослужащих каждая.