Զինակից եղբայրությունը դարեր շարունակ սերտ կապեր է հաստատել ռուս և հայ ժողովուրդների միջև. Հայաստանում ՌԴ դեսպանատուն
Շնորհավորում ենք Հայաստանի Հանրապետության բոլոր զինծառայողներին և քաղաքացիներին Բանակի օրվա կապակցությամբ: Այս մասին ասված է Հայաստանում Ռուսաստաի դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջում:
՛՛Զինակից եղբայրությունը դարեր շարունակ սերտ կապեր է հաստատել ռուս և հայ ժողովուրդների միջև և այսօր ծառայում է որպես մեր երկրների անվտանգության և ինքնիշխանության ապահովման կարևոր գործոն՛՛,-նշված է գրառման մեջ:

Братство по оружию на протяжении веков скрепляло тесные связи между российским и армянским народами: посольство России в Армении
Поздравляем всех военнослужащих и граждан Республики Армения с Днём Армии. Об этом говорится в послании Посольства России в Армении ко Дню Армии.
''Братство по оружию на протяжении веков скрепляло тесные связи между российским и армянским народами и сегодня служит важным фактором обеспечения безопасности и суверенитета наших стран'',-отмечается в сообщении.