Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Եգիպտոս
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն: Այս մասին հայտնում է վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը:
Այցի շրջանակում վարչապետ Փաշինյանն առանձնազրույց կունենա Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆատահ Ալ-Սիսիի հետ, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլի, Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբդուլ Ղեյտի, Ղպտի Ուղղափառ եկեղեցու առջնորդ, Ալեքսանդրիայի Պապ և Սուրբ Մարկոսի աթոռի պատրիարք Թավադրոս Երկրորդի, Ալ-Ազհարի գերագույն Իմամ, շեյխ Ահմեդ Մուհամմադ Ալ-Տալիբի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Եգիպտոսի առևտրաարդյունաբերական պալատների ֆեդերացիա, որտեղ կկայանա հանդիպում եգիպտացի գործարարների հետ:

Никол Пашинян с двухдневным официальным визитом выехал в Арабскую Республику Египет
Премьер-министр Армении Никол Пашинян с двухдневным официальным визитом выехал в Арабскую Республику Египет.  Об этом сообщает Аппарат премьер-министра.
В рамках визита состоится приватная встреча премьер-министра Пашиняна с президентом Египта Абдул-Фаттахом ас-Сиси, затем встреча продолжится в расширенном формате.
Премьер-министр Армении также встретится с премьер-министром Египта Мустафой Мадбули, генеральным секретарем Лиги арабских государств Ахмедом Абдул аль-Гейтом, предстоятелем Коптской православной церкви, Папой Александрийским, Патриархом престола Святого Марка Тавадросом II и Верховным имамом Аль-Азхара Шейхом Ахмедом Мухаммадом.
Никол Пашинян в рамках визита посетит Федерацию торгово-промышленных палат Египта, где проведет встречу с египетскими бизнесменами.