Վարչապետը մասնակցել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովին, զրույցներ ունեցել մի շարք երկրների առաջնորդների հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Քիշնևում մասնակցել է Եվրոպական քաղաքական համայնքի երկրորդ գագաթնաժողովին:
Ավելի քան չորս տասնյակ երկրների ղեկավարներին միջոցառման վայրում դիմավորել է Մոլդովայի նախագահ Մայա Սանդուն, որից հետո սկսվել են գագաթնաժողովի աշխատանքները: Հաջորդիվ կայացել է միջոցառման մասնակիցների լուսանկարահանման արարողությունը:
Վարչապետ Փաշինյանը մասնակցել է նաև «Էներգետիկա, կապ» թեմայով կլոր սեղան քննարկմանը:
Նիկոլ Փաշինյանը գագաթնաժողովի շրջանակում կարճատև զրույցներ է ունեցել մի շարք երկրների ղեկավարների հետ: Մասնավորապես, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ վարչապետը զրուցել է Սլովենիայի վարչապետ Ռոբերտ Գոլոբի, Լատվիայի վարչապետ Կրիշտյանիս Կարինշի, Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակի, Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Անդորրայի վարչապետ Խավիեր Էսպոտ Զամորայի, Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի, Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլիի, Նիդերլանդների վարչապետ Մարկ Ռուտեի, Պորտուգալիայի վարչապետ Անտոնիո Կոշտայի, Շվեդիայի վարչապետ Ուլֆ Կրիստերսոնի, Շվեյցարիայի նախագահ Ալեն Բերսետի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ:
Քիշնևում այսօր նախատեսված է նաև ՀՀ վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Գերմանիայի կանցլերի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի հնգակողմ հանդիպումը:

Премьер-министр Пашинян принял участие во Втором саммите Европейского политического сообщества, провел беседы с лидерами ряда стран
Премьер-министр Никол Пашинян в Кишиневе принял участие во Втором саммите Европейского политического сообщества.
Лидеров более четырех десятков стран приветствовала президент Молдовы Майя Санду, после чего началась работа саммита. Затем состоялась церемония фотографирования участников мероприятия.
Премьер-министр Пашинян также принял участие в круглом столе на тему “Энергия, связь”.
В рамках саммита Никол Пашинян провел короткие беседы с лидерами ряда стран. В частности, премьер-министр обсудил представляющие взаимный интерес вопросы с премьер-министром Словении Робертом Голобом, премьер-министром Латвии Кришьянисом Кариньшем, премьер-министром Великобритании Риши Сунаком, президентом Франции Эммануэлем Макроном, премьер-министром Андорры Хавьером Эспотом Заморой, президентом Литвы Гитанасом Науседой, премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили, премьер-министром Нидерландов Марком Рю? ?те, премьер-министром Португалии Антониу Коштой, премьер-министром Швеции Ульфом Кристерссоном, президентом Швейцарии Аленом Берсе, председателем Европейского совета Шарлем Мишелем.
В Кишиневе сегодня запланирована также пятисторонняя встреча премьер-министра Армении, президента Франции, канцлера Германии, председателя Европейского совета и президента Азербайджана.