Վարչապետը ողջունել է Օ դը Ֆրանսի և Վայոց ձորի միջև համագործակցությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Օ-դը-Ֆրանս շրջանային խորհրդի նախագահ Քսավիե Բերտրանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Բերտրանի այցը և օրերս Վայոց ձորի մարզի հետ համագործակցության զարգացման փաստաթուղթ ստորագրելու փաստը: Նիկոլ Փաշինյանը վստահություն է հայտնել, որ այն կնպաստի երկու երկրների միջև միջտարածաշրջանային փոխգործակցության ընդլայնմանը: Միաժամանակ, վարչապետը կարևորել է ֆրանսիական կողմի օժանդակությունը Հայաստանի զարգացման ու բարեփոխումների օրակարգն առաջ մղելու գործում:
Քսավիե Բերտրանը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և հավելել, որ ունեն Վայոց ձորի մարզի հետ կապերն ընդլայնելու հստակ ծրագրեր տարբեր ոլորտներում: Օ-դը-Ֆրանս շրջանային խորհրդի նախագահն իր տպավորություններով է կիսվել Վայոց ձորի մարզ, այդ թվում՝ Ջերմուկ կատարած այցից:

Премьер-министр Пашинян принял председателя Совета региона О-де-Франс
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с председателем Совета французского региона О-де-Франс Ксавье Бертраном.
Премьер-министр приветствовал визит г-на Бертрана и факт подписания на днях документа о развитии сотрудничества с Вайоцдзорской областью. Никол Пашинян выразил уверенность, что это будет способствовать расширению межрегионального сотрудничества между двумя странами. Вместе с тем премьер-министр подчеркнул важность помощи французской стороны в продвижении повестки развития и реформ Армении.
Ксавье Бертран поблагодарил за теплый прием и добавил, что у них есть четкие планы по расширению отношений с Вайоцдзорской областью в различных сферах. Председатель Совета региона О-де-Франс поделился своими впечатлениями от визита в Вайоцдзорскую область, в том числе в Джермук.