Ռուստամ Բադասյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության թմրամիջոցների դեմ պայքարի ծրագրի տնօրենին
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի տնօրեն Ալեքսիս Հաֆթվանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊԵԿ-ը։
ՊԵԿ նախագահը մաքսային ոլորտում նախանշվող համապարփակ բարեփոխումների համատեքստում ներկայացրել է հիմնական առանցքային դրույթները: Անդրադարձ է կատարվել նաև ԱՄՆ դեսպանության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի շրջանակում մաքսային բարեփոխումներին աջակցմանը, մասնավորապես, ՊԵԿ ուսումնական կենտրոնի կողմից ապագա մաքսային ծառայողների վերապատրաստման դասընթացների կազմակերպմանն ու ընտրության մեխանիզմների ներդրմանը:
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի նորանշանակ տնօրեն Ալեքսիս Հաֆթվանն իր կողմից պատրաստակամություն է հայտնել ծրագրի գործունեության մանդատի շրջանակներում աջակցել ՊԵԿ-ում նախանշված բարեփոխումներին:
Կողմերը քննարկել են նաև ԱՄՆ դեսպանության թմրամիջոցների դեմ պայքարի և իրավապահ համագործակցության ծրագրի կողմից ՊԵԿ-ին տրամադրված աջակցության արդյունավետությանը վերաբերող և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր։

США готовы содействовать реформам в КГД
Председатель Комитета госдоходов Рустам Бадасян встретился с директором Программы по борьбе с наркотрафикингом и правоохранительному сотрудничеству посольства США в Армении Алексисом Хафтваном.
Председатель КГД представил основные ключевые положения в контексте намеченных в таможенной сфере всеобъемлющих реформ. Был затронут также вопрос содействия таможенным реформам в рамках Программы по борьбе с наркотрафикингом и правоохранительному сотрудничеству посольства США, в частности, организации учебным центром КГД курсов переподготовки будущих таможенных служащих и внедрения механизмов их отбора.
В свою очередь, Алексис Хафтван выразил готовность в рамках своего мандата содействовать намеченным в КГД реформам. Стороны обсудили также ряд других вопросов.