Փաշինյան․ Կասեմ Սուլեյմանիի սպանության կապակցությամբ իմ Թրամփին շնորհավորելու կեղծ լուրի աղբյուրը պետք է բացահատվի
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը իր ֆեյսբուքյան էջում անրադարձել է ֆեյք լուրերին այն մասին, թե իբր նա շնորհավորել է ԱՄՆ նախագահ Թրամբին Իրաքում անց կացրած «հաջող օպերացիայի» կապակցությամբ, որի ժամանակ սպանվել է իրանցի գեներալ Կասեմ Սուլեյմանին։
Այս առնչությամբ Փաշինյանը մասնավորապես գրել է․ «Հայալեզու կեղծ (ֆեյք) էջը կեղծ լուր է տարածում, թե ես ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին շնորհավորել եմ հակաիրանական «հաջողված» օպերացիա կազմակերպելու համար:
Այս լուրը արագ հայտնվում է ադրբեջանական մամուլում եւ դառնում օրվա թրենդ:
Ադրբեջանական մամուլից լուրը հայտնվում է իրանական մամուլում եւ դառնում որոշ ուժերի հակահայկական ներշնչանքի աղբյուր:
Սա այն դեպքն է, երբ խոսքի կեղծ «ազատությունը» սպառնալիք է ստեղծել մեր ազգային անվտանգության համար: Լուրի հեղինակները եւ նրանց շարժառիթները պետք է պարզվեն»:

Пашинян: Источник дезинформации о, якобы, моем поздравлении Трампу в связи с убийством Сулеймани должен быть выявлен
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в Facebook коснулся фейковых слухов о том, что он, якобы, поздравил президента США Трампа с проведенной в Ираке «успешной операцией», в ходе которой был убит иранский генерал Касем Сулеймани.
В связи с этим Пашинян, в частности, написал: "Армяноязычная фейковая страница распространяет ложную информацию о том, что я поздравил президента США Дональда Трампа в связи с проведением "успешной" антииранской операции.
Эта новость быстро появляется в азербайджанской прессе и становится трендом дня.
Информация из азербайджанской прессы просачивается в иранскую прессу и создает почву для антиармянских настроений у некоторых сил.
Это тот случай, когда искаженное понятие о «свободе» слова создала угрозу для нашей национальной безопасности. Авторы дезинформации и мотивы их действий должны быть выявлены».
Отметим, что в сети появилась новость о том, что премьер Армении Никол Пашинян, якобы, поздравил президента США Доналда Трампа с «успешной» операцией в Ираке, во время которой был убит иранский генерал Кассем Сулеймани. Впоследствии ГНКО по информаци при аппарате премьера опровергло эту информацию.