Մտահոգված ենք ձերբակալվածների ճակատագրով, քայլեր ենք ձեռնարկելու դեպքի հանգամանքները պարզելու համար. ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունը՝ Միկա Բադալյանի և Աշոտ Գևորգյանի ձերբակալության մասին
Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանությունն արձագանքել է Միկա Բադալյանը, Աշոտ Գևորգյանը և ևս հինգ անձանց ձերբակալության մասին լուրին:
՛՛Դեսպանությանը հայտնի է ռուսամետ բլոգեր և ակտիվիստ Մ.Բադալյանի և "Սպուտնիկ Արմենիա" գործակալության մեկնաբան Ա. Գևորգյանի ձերբակալության մասին: Կապի մեջ ենք այս լրատվական գործակալության խմբագրության հետ։ Ուշադիր հետևում ենք իրավիճակի զարգացմանը։
Մտահոգված ենք ձերբակալվածների ճակատագրով, քայլեր ենք ձեռնարկելու դեպքի հանգամանքները պարզելու համար՛՛,-հայտնել են դեսպանատնից։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Միկա Բադալյանը, Աշոտ Գևորգյանը և ևս հինգ անձ Գորիսում ձերբակալվել են հրազենի ապօրինի շրջանառության կասկածանքով: Այս մասին հայտնել էին ՀՀ Քննչական կոմիտեից:

Обеспокоены судьбой задержанных, будем предпринимать шаги для прояснения обстоятельств случившегося: Посольство России в Армении
Посольство России в Армении отреагировало на новость о задержании Мики Бадалян, Ашота Геворкяна и еще пяти человек.
՛՛Посольству известно о задержании пророссийского блогера и активиста М.Бадаляна и обозревателя агентства «Спутник Армения» А.Геворкяна. Находимся в контакте с редакцией данного информагентства. Внимательно следим за развитием ситуации.
Обеспокоены судьбой задержанных, будем предпринимать шаги для прояснения обстоятельств случившегося՛՛,-сообщили в посольстве.
Ранее сообщалось, что Мика Бадалян, Ашот Геворгян и еще пять человек были задержаны в Горисе по подозрению в незаконном обороте огнестрельного оружия. Об этом сообщили в Следственном комитете РА.