Մերժե՛լ  անգլո-շվեդական  AstraZeneca  մահացու պատվաստանյութը՝  նախապատվությունը տալով բացառապես ռուսական  Спутник V-ին․ Խաչիկ Ասրյան
Մերժե՛լ անգլո-շվեդական AstraZeneca մահացու պատվաստանյութը՝ նախապատվությունը տալով բացառապես ռուսական Спутник V-ին․ Խաչիկ Ասրյան
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության նախագահ՝ Խաչիկ Ասրյանը կոչ է անում հրաժարվել անգլո-շվեդական AstraZeneca պատվասպանյութից ՝ նախապատվությունը տալով բացառապես ռուսական Спутник V-ին։
Նա գրել է․
« Մեկ շաբաթ առաջ Հայաստանի Առողջապահության նախարարությունը հայտարարեց, որ Հայաստան է ներմուծվել անգլո-շվեդական համատեղ արտադրության հակակորոնավիրուսային AstraZeneca պատվաստանյութը: Մի պատվաստանյութ, որը՝
● Հայտնի է մարդու կյանքին և առողջությանը սպառնացող վնասակարությամբ:
● Մարդկանց կյանքեր փրկելու փոխարեն՝ աշխարհի տարբեր երկրներում պատճառ է դարձել տասնյակ ու հարյուրավոր՝ միանգամայն առողջ մարդկանց մահվան:
Այդ պատվաստանյութի վտանգավորությունն այնքան ակնհայտ է, որ անգամ Եվրամիության երկրներն են ստիպված եղել արգելել՝ 55-ից բարձր տարիքի մարդկանց պատվաստել մահաբեր այդ պատվաստանյութով, քանի որ այն առաջացնում է արյան թրոմբոզ և հանգեցնում անժամանակ մահվան:
Մահացու այդ պատվաստանյութի փոխարեն՝ ամբողջ աշխարհն՝ այդ թվում Եվրամիության զարգացած երկրները, արձանագրում են Ռուսաստանում ստեղծված և արտադրվող Спутник V հակակորոնավիրուսային պատվաստանյութի արդյունավետությունը՝ համաշխարհային աղետ դարձած համաճարակի դեմ պայքարում:
Օրերս Ավստրիայի կանցլեր Սեբաստիան Կուրցը ստիպված եղավ հայտարարել, որ առողջապահությունը չպետք է խառնել աշխարհաքաղաքականության հետ, և իր կառավարությունը բանակցություններ է վարում Ռուսաստանի կառավարության հետ՝ ռուսական պատվաստանյութի ներկրման համար:
Ռուսական կողմի հետ բանակցում են նաև Գերմանիան, Ֆրանսիան, և եվրոպական բազմաթիվ այլ պետություններ. աշխարհի մոտ 50 պետություններում Спутник V պատվաստանյութը պաշտոնական գրանցում է ստացել:
Այս իրավիճակում ի՞նչ է անում Արևմուտքի կողմից Հայաստանում իշխանության բերված խամաճիկների խունտան՝ Փաշինյան Նիկոլի գլխավորությամբ. Спутник V պատվաստանյութի ներմուծման և նույնիսկ Հայաստանում համատեղ արտադրություն կազմակերպելու համար բարեկամ երկիր Ռուսաստանի հետ բանակցային գործընթաց սկսելու և վարելու փոխարեն՝ անմեղսունակի անտարբերությամբ դիտում է, թե ինչպես են Հայաստանում ամեն օր համաճարակից մահանում մոտ երկու տասնյակ մեր հայրենակիցներ:
Եթե համաճարակի բռնկման սկզբնական շրջանում մարդկանց մահն ինչ-որ տեղ կարելի էր բացատրել առողջապահական համակարգի անճարությամբ, քանի որ չկար դրա դեմ պայքարի արդյունավետ միջոց, ապա այսօր, Կորոնավիրուսից մահացած՝ Հայաստանի յուրաքանչյուր քաղաքացու մահվան պատասխանատվությունն իր վրա է կրում Հայաստանի իշխանությունը՝ Փաշինյան Նիկոլի գլխավորությամբ:
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը Հայաստանի քաղաքացիներին կո՛չ է անում մերժել անգլո-շվեդական AstraZeneca մահացու պատվաստանյութը, և ոչ մի պարագայում թույլ չտալ, որ իրենց ներարկեն այդ թույնը:
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը պահանջո՛ւմ է Հայաստանի իշխանությունից՝ օր առաջ բանակցություններ սկսել բարեկամ Ռուսաստանի հետ՝ ռուսական Спутник V պատվաստանյութի ձեռք բերման նպատակով:
Յուրաքանչյուր կորսված օր բերում է նորանոր մահեր, որի իրավական և բարոյական միակ պատասխանատուն Հայաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցնող հողատու Փաշինյան Նիկոլն է և իր թրքապաշտ իշխանությունը»։

Хачик Асрян призывает отказаться  от англо-шведской смертоносной вакцины «AstraZeneca», отдав предпочтение исключительно российскому «Спутнику-V»
Хачик Асрян призывает отказаться от англо-шведской смертоносной вакцины «AstraZeneca», отдав предпочтение исключительно российскому «Спутнику-V»
«Неделю назад министерство здравоохранения Армении объявило, что в Армению была импортирована вакцина совместного англо - шведского производства против коронавируса «AstraZeneca». Это вакцина, которая
• Известна вредностью, угрожающей жизни и здоровью человека.
• Вместо того, чтобы спасти жизни, она стала причиной смерти десятков и сотен совершенно здоровых людей в разных частях света.
Опасность этой вакцины настолько очевидна, что даже странам Европейского Союза пришлось запретить вакцинацию этой смертоносной вакциной людей старше 55 лет, поскольку она вызывает тромбоз крови и приводит к преждевременной смерти.
Вместо этой смертоносной вакцины весь мир, включая развитые страны Евросоюза, в борьбе с глобальной катастрофической эпидемией подчеркивают эффективность антикоронавирусной вакцины «Спутник-V», которая создана и производится в России.
На днях канцлер Австрии Себастьян Курц вынужден был объявить, что здравоохранение не следует путать с геополитикой, и что его правительство ведет переговоры с правительством России об импорте российской вакцины.
Германия, Франция и многие другие европейские страны также ведут переговоры с российской стороной. Вакцина «Спутник-V» была официально зарегистрирована примерно в 50 странах мира.
Как поступает в этой ситуации марионеточная хунта во главе с Николом Пашиняном, пришедшая к власти в Армении Западом? Вместо того, чтобы импортировать вакцину «Спутник-V» или даже начать переговорный процесс с Россией, дружественной страной, для организации совместного производства в Армении, он с безразличием невменяемого наблюдает, как около двух десятков наших соотечественников умирают каждый день от эпидемии в Армении.
Если в начале эпидемии смерть людей могла быть каким-то образом объяснена беспомощностью системы здравоохранения, поскольку не было эффективных способов борьбы с ней, то сегодня правительство Армении во главе с Николом Пашиняном несет ответственность за смерть каждого человека, гражданина Армении, умершего от коронавируса .
Национально-Христианская партия «Армянские Орлы. Единая Армения» призывает граждан Армении отказаться от англо-шведской смертоносной вакцины «AstraZeneca», и ни при каких обстоятельствах не позволять вводить им этот яд.
Национально-Христианская партия «Армянские Орлы. Единая Армения» требует от правительства Армении как можно скорее начать переговоры с дружественной Россией с целью приобретения российской вакцины «Спутник-V».
Каждый потерянный день приносит новые смерти, за которые несут единоличную юридическую и моральную ответственность только Пашинян Никол, занимающий пост премьер-министра Армении и его протурецкое правительство»,- написал он․